So am I still waiting...

17. února 2011 v 18:49 | Meggy |  To musíte znát!
Námětem pro tenhle článek mi byla tak trochu písnička od Sum 41 Still Waiting. Ti, co jí znají to asi poznali hned z názvu. Poslouchám jí už dlouho a až teď mě napadlo se kouknout na ten její text. Zásadní chyba, že jsem to neudělala dříve. Ten text je báječný. I když moc nevím, jak přesně byl myšlen, vím, že právě proto si ho můžu vyložit jak chci.

Nejvíce se mi líbí tenhle refrén:

So am I still waiting
For this world to stop hating
Can't find a good reason
Can't find hope to believe in

Teď jak jsem to sem zkopírovala se mi vybavila věta modelek v Miss, když říkají "Mým snem je světový mír". A o tomhle jsem vážně psát nechtěla.

Zrovna tohle mi totiž přijde strašně směšné, když to někdo prohlásí v soutěži, ve které se vlastně bojuje. Obyčejný divák (jako třeba já), který sedí doma u televize a bere to jen jako pobavení, by si možná řekl "Jaký boj? Je to jen hloupá soutěž.", ale ty holky to tak neberou...Zaprvé jsem četla dost článků o tom, jaká je rivalita mezi soutěžícími právě v téhle "soutěži krásy" a zadruhé si i bez nich umím živě představit, že se jistě najdou takové, které by byly pro svou výhru schopny udělat cokoliv, ať se jedná o to, dát své sokyni do jídla či pití projímadlo, nebo jí nějak upravit vzhled (k horšímu, samozřejmě). Ty holky jsou schopné udělat opravdu cokoliv a o to více jsou zklamané, když prohrají. A stojí tohle opravdu za to, aby tolik dívek bylo zklamaných proto, že jedna vyhrála? Nevím, co je na tom krásného, když je za tím jen boj, stres a dieta.

Ale původně jsem chtěla psát o něčem úplně jiném. O něčem, co mě včera děsně našvalo, spíš mě to teda štve pořád. Asi to moc nesouvisí s touhle písničkou, ale souvisí to s touhle větou "Can't find hope to believe in". Jak jsem tak pročítala ty články o rasismu, došlo mi (už po několikáté), že ta situace je úplně blbá a ani jedna strana nemá pravdu, a že nesouhlasím ani s jednou skupinou ohledně rasismu vůči Romům. Nedokážu se postavit na jednu stranu. A zas se mi do toho postavila ta česká politika, která trošku může za spoustu problémů, co tu jsou a budou s námi. Třeba i za to, že se někteří lidé chovají tak, jak se chovají, protože ona jim k tomu dává příležitost. Někde jsem četla, jak to je zařízeno ve Švýcarsku a pokud ten článek byl pravdivý, fascinovalo mě to a dalo aspoň takovou naději, že nějak to jde. Jeden člověk jednou řekl: "Mohli bysme být stejně dobrý jako Švýcarsko. Máme vcelku hezký památky, jsme docela dobrá země, ale kazí to ta politika."

Pořád jsem přemýšlela, v čem je problém a snažila se to svést na všechny možný lidi, ale nakonec jsem dospěla k názoru, že za to můžeme MY, občané České republiky. Teda samozřejmě pouze ti, mající možnost volit, ale trochu i ti ostatní. Prý jsme strašně pasivní stát a možná to je pravda. Nemyslím si, že by šlo pouze o to, že mezi námi se prostě nevyskytují lidé s dobrými nápady, i když o to možná taky trochu. Každý si tady totiž řekne: "Jo, já bych něco udělal, kdybych věděl, že to bude mít smysl." Sami si asi dokážete domyslet, co se asi stane, když tohle řeknou všichni nebo aspoň většina. I když by měli všichni možná tu nejlepší vůli, nestane se vůbec NIC. A tím, že se vlastně nic nestane si ti politikové můžou dělat, co chtějí. A oni to dělají. Jak vidíte, když se k tomuhle NIC přičte i to, jak jsou lidé zmanipulovatelní, je z toho tohle. Když to pak dojde do toho, co je teď, oni se třeba i snaží, ale jaksi jim to nejde. Dělají různé akce a věci pro blaho veřejnosti, které se jim nedaří a zbytečně utrácí i ty peníze, co ještě máme.

Vlastně obdivuju jednu profesorku z naší školy. Je blázen do ekologie a dělá všechno možné, aby ji prosadila...Jo, možná se to zdá být bezvýznamné, ale věřte, že ona těma svýma činama jednou něco dokáže. Jestli to bude za měsíc, rok nebo deset let, to nikdo neví, ale jednou to bude určitě. Teď nás aspoň trochu informuje.

A víte co? Mě vlastně štve i to, že já tady kecám různý moudra a přitom jsem stejná jak všichni. Nedělám nic. A navíc tomu vůbec nerozumím. Všechno tohle jsou myšlenky vyvolané vztekem a také domněnky, které jsem někde zaslechla, nebo si domyslela. Jestli to někoho, kdo tomu narozdíl ode mně fakt rozumí, pobouří, omlouvám se....Ráda bych byla na toto téma informovanější, ale nevím, jak začít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 klikli2 klikli2 | E-mail | Web | 17. února 2011 v 18:52 | Reagovat

Sum 41,túto som od nich spoznala ako prvu :)

2 Elle Elle | Web | 17. února 2011 v 18:57 | Reagovat

pekne =)

3 Meggy Meggy | Web | 17. února 2011 v 18:57 | Reagovat

[1]: Já od jich znala první Hell song, ale tuto druhou. Akorát ten článek se jí moc netýká :D

4 Meggy Meggy | Web | 17. února 2011 v 18:57 | Reagovat

[2]: Děkuji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama