Život je jako telenovela

26. února 2011 v 15:47 | Meggy |  Obvyklé zamyšlení
Zrovna nedávno jsme se s jednou mou kamarádkou shodly, že život doopravdy je jako telenovela. Ono se to opravdu nezdá, když to vidím napsané, připadá mi, že to je úplná blbost, ale není. Telenovela je často nepochopitelná...život také. O telenovele spousta lidí říká, že nestojí za nic, ale stejně se na ní pořád koukají. Neříká náhodou spoustu lidí, že život nestojí za nic, ale stejně ho pořád mají rádi?

Momentálně se mezi mými kamarády, mnou a kamarády těch kamarádů vytvořila taková situace. Zase jedna jiná kamarádka vytvořila takový graf, který je mimochodem dost dobrý! a spočívá v tom, že jsou tam různí lidé pospojováni šipkami podle toho, jaký vztah k sobě mají. Jsou tři druhy šipek, zelená, žlutá a červená, ale víc vám vysvětlovat nebudu. K čemu by vám to bylo.

Mělo z toho prostě vyplynout, že ti lidé jsou tak různě pospojovaní, až se tomu člověk diví. Je to vtipné. Ten je zamilovaný do toho, ten zas do toho. Druhý se kamarádí s tím, jiný s někým jiným a někdo nesnáší toho, který nesnáší zas někoho jiného. Prostě...je to složité. Ale není to jako v té telenovele? Tam jsou často ti lidé tak propletení, že se pomalu neví kdo je kdo, natož aby se vědělo, kdo s kým sympatizuje. Kdybych se to, co se děje v mém okolí natočilo a začalo se dávat v televizi, říkala bych si minimálně: "Co to sakra je?" a s větší pravděpodobností bych se ptala, kdo vymýšlí takové nemožné scénáře. Jako kdybych nevěděla, že možné je všechno!

Vždycky, když se v jakémkoli seriálu stal nějaký problém, který byl samozřejmě strašně banální, hrozně jsem se smála tomu, jak to najednou začali všichni řešit. A jak to pak začali řešit i ti, kterých se to vlastně ani moc netýkalo. A když se potom zjistilo, že se už vlastně řeší úplně něco jiného, dusila jsem se smíchy. No, a teď se mi stalo něco podobného i v reálu. Už to tak směšné nebylo. Ale to zjištění, že všechny tyhle seriály, o kterých se říká, že jsou to blbosti, které se nemohou stát, se vlastně stát mohou, je dost zajímavé.

A ještě když zjistíte, že vy se v tom životě chováte jako postava, kterou v seriálu nesnášíte. A je to logické, protože člověku vždycky vadí, když vidí na někom jiném to, co dělá sám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jane Jane | Web | 27. února 2011 v 12:29 | Reagovat

No jo. Život je strašně vtipná a taky trapná telenovela. A proč si myslíš, že si píšu deník, viď. Aby to měli podle čeho točit!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama