Co všechno mohou lidé ukázat?

11. března 2011 v 20:02 | Meggy |  Obvyklé zamyšlení
Tuhle myšlenku mi vlastně vnukla máma, když mi říkala o tématu na jednu slohovku. Je to zajímavé, přemýšlet o tom, co všechno lidé mohou ukázat, co všechno chtějí ukázat a nebo naopak, co by měli ukázat a co ukazují.

Vždyť lidé vším, co dělají něco ukazují. Vlastně jsem hlavně přemýšlela o tom, jak lidé ukazují svůj charakter. Nejlépe asi v různých těžkých životních situacích.

Nikde nepoznáš lépe charakter člověka než na nemocniční posteli. - Francz Grillparzer

Chceš-li poznat charakter člověka, dej mu moc. - Abraham Lincoln

Ničím neprozrazují lidé svůj charakter víc než tím, co je jim k smíchu. - Johann Wolfgang von Goethe

Jo, tohle je sice pravda. Všechno, do jednoho.
Je nade vše jasné, že i největšímu machrovi a bezcitnému člověku dojdou jeho "velký řeci", když bude ležet v bolestech na nemocničním lůžku. To pak i ten arogantní podnikatel, který pohrdá všemi, kteří nemají tak monstrózní plat jako on, rád přijme jakoukoli pomoc i od zdravotní sestry, o kterou by v "normálním stavu" ani nezavadil očima.
Je nade vše jasné, že když někomu dáte moc, tak se hned pozná, kdo je taková svině a nahrabe si všechno pro sebe, přizpůsobí vše tomu, aby to bylo pro něj nejvíc výhodné. A kdo bude doopravdy natolik charakterní, aby se rozdal pro stát. Jak to slibují někteří v různých propagačních reklamách (ano, v těch, co nemají s pravdou společného doopravdy nic).
A opět je nade vše jasné, že když přijdete do společnosti v "bílých" kalhotech, v kterých jste právě spadli do louže, poznáte, chrakter lidí podle toho, kdo si na vás bude ukazovat a smát se na plné pecky a kdo se aspoň bude snažit smích skrývat.

Jenže nikdy jsem nepochopila, proč všechny tyhle lidi nenapadlo to, co tohohle muže.

Charakter člověka se odhaluje při řeči. - Menandros z Athén

No, nicméně tímhle jsem chtěla říct, že lidé toho ukazují nejvíc tím, jak se chovají a ne, jak si asi dost lidí myslí, co říkají. To, co člověk řekne, je sice pěkné, ale pokud se potom chová úplně jinak... A navíc slova si každý může vyložit jinak. Napadlo mě to zrovna nedávno, když jsem se spousta lidí ptala na to, jak si vyložili můj oblíbený citát ( Dejte mi opěrný bod a já pohnu Zemí. - Archimédes ze Syrakus) a nikdo! si to nevyložil jako já. Všichni to pochopili tak, že člověk potřebuje opěrný bod k tomu, aby něco udělal, že potřebuje někde začít. Jenom já to pochopila tak, že i úplný blbec udělá velkou věc, pokud mu někdo řekne, jak ji má udělat. A že není obdivuhodné něco udělat, ale něco vymyslet... Vážně by mě zajímalo, jak to ten člověk myslel, ale to se asi těžko dozvím, když to řekl před bůhví kolika lety. Ale to už jsem zase utekla někam, kam jsem ani utíkat nechtěla, no. Jenom prostě...takhle je to se vším, co řeknete. Vždycky se najde někdo, kdo to nepochopí a ten někdo s tím pak má problém. To by vlastně ani tak nevadilo, ale potom s tím máte problém i vy...

Já prostě nesnáším nedorozumění. A možná právě proto mi dělá strašný problém koukat se na Romea a Julii v jakémkoli zpracování, protože pak z toho mám zkažený celý den. A štve mě, že často se stává nedorozumění jenom proto, že někdo není schopný něco pochopit, nebo někdo není schopný něco vysvětlit. A taky mě štve, že někdy chci někomu ukázat něco ze sebe (snad víte, jak jsem to myslela), ale on to nepochopí. Když něco dělám a někteří lidé nechápou, proč to dělám a vymyslí si k tomu svůj důvod a pak si myslí, že jsem jiná než doopravdy jsem. A možná proto si tak vážím lidí, co mě aspoň trochu znají a vědí, proč co dělám...A těch lidí je fakt málo, věřte mi!

Je dost možný, že ten název článku absolutně neodpovídá obsahu, ale to bude asi tím, že já se prostě tématu držet neumím. Jenom jsem tím chtěla říct, že odpověd na otázku Co všechno mohou lidé ukázat? dle mého názoru zní: "Mohou toho ukázat dost, ale nikdy ne vše, co mají popřípadě vše, co by chtěli!"


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jane Jane | Web | 12. března 2011 v 13:30 | Reagovat

Nesouhlasím s tebou. V něčem tedy ano, ale to, že "není obdivuhodné něco udělat, ale něco vymyslet", není tak úplně pravda. Vždyť jak řekl už Móhandás Karamčand Gándhí: "Bez činu zůstává i nejkrásnější myšlenka bezcennou..."

2 Meggy Meggy | Web | 12. března 2011 v 20:48 | Reagovat

[1]: Já to myslela tak, že když někdo něco vymyslí a nějakej člověk mu tu myšlenku jakoby "ukradne" a provede jí, tak to není chválihodný. I když většinou všichni chválí toho, co to provede, ne toho, co to vymyslí.

3 Jane Jane | Web | 12. března 2011 v 23:16 | Reagovat

[2]: Proto musíš udělat všechno, co vymyslíš, aby ti to nikdo neukradl. Co nejdřív, život je prostě boj.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama