Prázdná

17. března 2011 v 14:16 | Meggy |  Věci, co musely ven
V poslední době jsem úplně prázdná. Fakt. Mám volno, nemusím chodit do školy a nevím, co s časem. Nejde o to, že bych přímo chtěla do školy, nebo chtěla někam chodit. Chtěla bych, aby se mi v hlavě zase začaly vyskytovat myšlenky, který by bylo možný nějak přenýst na papír nebo do počítače. Těšila jsem se, že budu mít čas a budu moct psát deník, články na blog a pak z toho budu mít dobrý pocit.

Hm, tak to jsem si fakt jenom myslela. Když píšu deník, popíšu maximálně dvě strany. Jasně, na začátku jsem popsala třeba i osm stránek, ale jaksi už mi došla inspirace. A tady? Nejsem schopná napsat nic. Napadlo mě tolik témat, ale nic nebylo natolik zajímavé, abych na to zvládla napsat nějaký článek. Vždy jsem napsala jen pár řádků.

Asi se prostě musí něco dít. Těším se na zítra. Strašně! Snad už se konečně bude něco dít. A třeba pak přijdu, sednu si k deníku a zase nebudu stíhat psát a napíšu jen desetinu z toho, co bych chtěla. Někdy je mi fakt líto, že neumím kreslit. Nebo spíš, že nemám tolik fantazie, abych věděla, co kreslit. Kreslila bych... je to strašně pěkný, když máte v deníku i vlastní obrázky. Přesvědčila jsem se o tom, když jsem viděla deník jedné kamarádky.

A vidíte, jak jsem mimo, když nechodím déle jak týden do školy? Úplně mimo. Dokonce teď začínám poslouchat úplně jinou hudbu, než jsem poslouchala dřív. Vždycky jsem poslouchala jenom rock a takové ty strašně "uřvané" písničky. A výhradně cizí. Nikdy jsem neměla ráda českou tvorbu, protože mě ten text prostě rušil. V poslední době najednou poslouchám i český věci. Najednou se mezi mými oblíbenými písničkama začaly objevovat písničky od Chinaski. A já nikdy neposlouchala Chinaski.

No, taky bych se potřebovala učit. Nebo ne potřebovala, já bych se chtěla učit. Strašně bych se chtěla dokopat k tomu, abych se šla učit. Cokoliv. Teď na to mám čas, teď bych se klidně mohla naučit všechny slovíčka na francouzštinu, mohla bych...achjo, mohla bych se toho tolik naučit, kdybych nebyla líná a neseděla u počítače, kde stejně jenom bezduše koukám do obrazovky a nic záživného se tu neděje.

Taky bych potřebovala napsat slohovku do školy. Jenže učitel nám zadal tak hloupý témata, že na to bych nic pěkného nevymyslela ani v případě, že bych měla nějakou inspiraci a nebyla úplně "vyždímaná" (což teď jsem!). Vždycky, když zjistím, že budeme psát slohovku v skrytu duše doufám, že mezi tématy bude něco zajímavýho. Něco, co nám dá možnost projevit se. Většinou se to objeví v té poslední školní na konci roku. Ale proč to nemůže být vždycky? Zrovna ten učitel, který se o nás pořád něco zjisťuje různými "nenápadnými" způsoby, ale nedá nám do slohovky něco, čím by nás poznal...

A víte, co je na tom nejvtipnější? Že já takovýhle články ani psát nechtěla, protože si nemyslím, že by to někoho zajímalo. Nechtěla jsem psát o tom, jak se nudím, nebo co chci dělat a tak dále. Jenže prostě... Někdy člověk dělá věci, který dělat nechce a doufá, že to někdo ocení!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ta, co zatím nemá vymyšlenou přezdívku Ta, co zatím nemá vymyšlenou přezdívku | Web | 18. března 2011 v 23:13 | Reagovat

Ta tvoje slohovka je ale vážně dobrá! A tentokrát byly ty témata ještě docela ok. Podle mě tou tvojí o tobě i něco zjistí.

Btw - 5. odstavec - Přesně! Jenom čumim do počítače a přitom bych mohla dělat tolik mnohem užitečnějších věcí!...Achjo!

2 Ophelia Ophelia | Web | 19. března 2011 v 9:29 | Reagovat

Já taky. Na začátku prázdnin jsem se bála, že rychle uběhnou. Teď se bojim, aby se za tyhle prázdniny vůbec stalo něco zajímavýho. Btw, ten všerejšek byl skvělej :D Hlavně bezďák. Popsala jsem v deníku 8 A4 :)
Jo a s tim učením- Taky bych se strašně ráda něco učila. Nejenom do školy. Prostě ale nejsem dost vytrvalá, abych se to naučila... Když už něco začnu, nikdy to nedokončim. I protože, že si vybírám neobvyklý věci, který jsou těžký a proto neobvyklý. Kdybych si vybrala naučit se německy, asi bych to dala, protože němčina je jednoduchá, jenže já ne, já si chci dycky vybrat něco, co neni tak častý. Třeba thajštinu. Ale zrovna tu se fakt učim a piluju.. :)(Neumim dávat příklady, nebo když už, tak dam divný. Jako včera :))
A s tou slohovkou, je to pravda, že ten debil si o nás zjišťuje všim možnym, jaký jsme, až je to úchylný.. Ale tu slohovku, kdyby dal trošku volnější téma, by klidně mohl vyměnit za to svoje trapný dozvídání...

3 Ophelia Ophelia | Web | 19. března 2011 v 9:29 | Reagovat

promiň, ten komentář je takovej nesouvislej, ani jsem ho po sobě nečetla...

4 Jane Jane | Web | 22. března 2011 v 21:00 | Reagovat

Tak prázdná, tak prázdná, tak prázdná...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama