Dvatisícedvanáct (nešlo to napsat jen čísly)

28. dubna 2011 v 16:33 | Meggy |  Obvyklé zamyšlení
Ještě se musím vrátit k těm Velikonocím. Nevím, jestli znáte ten zvyk. Ale ve vesnici kam jezdím, je zvykem, že si každý vždycky v sobotu večer zapálí v okně svíčky a my chodíme po vsi koukat se na ty svíčky. Teda takhle to bylo vždycky. Poslední dobou je tohle spíš výmluva, proč být dýl venku. Sice se už babička trošku divila, když jsme přišli v půl jedenácté, ale to je jedno.

A právě tenhle večer je vždycky nejlepší k začínání debat. A ta letošní byla fakt bezva! Paradoxní je, že se kluci začali bavit o tom, jaká je náboženství blbost, v kapličce. No ale pak to pokračovalo a začali jsme řešit taková ta témata, která můžete řešit hodiny a hodiny a stejně k ničemu nedojdete. Ale celkem mě to obohatilo.

Začali jsme řešit konec světa 2012. Já vím, je to trapné téma. Ale přesně takové to, kterým se člověk zabaví. No a Lukáš řekl takovou svou teorii. Začal tímhle: "Já vím, že to je asi blbost a že na tohle nevěří nikdo než já a asi se mi budete smát, ale..." A začal nám vyprávět o tom, že věří, že jak byla třeba Austrálie trestanecká kolonie, takže Země sloužila jako trestanecká kolonie nějakýmu národu, který žije mimo Zem. Prostě že sem jednou poslali nějaký trestance a říkali si, co z nich asi bude. No a občas třeba zkouší, co vydržíme například v podobě japonského zemětřesení. A jednou si řeknou, že už to stačí a prostě nás zlikvidujou. Nebo nás nemusí přímo zlikvidovat. Třeba udělají jenom čistku a vyberou ty, kteří jim vyhovují. Kteří sez těch trestanců vyvinuli na úroveň jejich inteligence (pokud to jde).

Je to celkem zajímavé. Nevím, na kolik to může být pravdivé, ale... Pokud je pravda, že vesmír je nekonečný, je opravdu blbost, abychom my byli jediná civilizace v něm. Samozřejmě, že existuje. Náš problém je, že si myslíme o věcech, o kterých nic nevíme, že neexistují.

Pak jsme došli k tomu, že možná ta jiná civilizace řídí všechno, co děláme. Takže možná jsme se o nich bavili proto, že oni si to přáli. Fajn, to už je asi dost přehnaný. Pořád tu ale zůstává ten problém, co se stane 21.12.2012. Nějak to datum nechápu, podle mě se sekli o sto let, protože aby to datum bylo doopravdy tak kouzelné, muselo by to být 21.12.2112...Ale tak to je jedno.

Furt všichni tvrdí, jak 2012 skončí svět. Já jim to neberu. Třeba vážně skončí. Více mě však zaujala ta teorie, že se každému stane to, v co věří, že se stane. Když věříte v to, že je celé tady to blbost, kterou si někdo vymyslel, aby byl zajímavej, budete si tu dál žít v tomhle světě a nic se nestane. Pokud někdo věří, že sem přilítnou mimozemšťané, přilítnou sem mimozemšťané, ale uvidí je jen on. Popřípadě jiní nadšenci, kteří v to věří také.

Další můj kamarád, říkejme mu Péťa, věří v to, že se přesuneme do jiné dimenze. Moc jsem to sice nepochopila. Ale strašně se mi to líbilo. Nevím, jestli tomu věřím, ale to, jak to popisoval, znělo fakt zajímavě. A dokonce mi slíbil, že mi nakreslí nějaký náčrtek toho, jak to funguje.

Já vím, asi se mi smějete. Ale já jsem se do toho teď děsně zažrala. Fakt. Pořád se jenom snažím hledat nějaký příspěvky o možných teoriích. A ptám se všech okolo, co si myslí, že se stane. Dokonce jsem šla na nějaký server, kde jsem psala cizím lidem a ptala jsem se jich, co si o tomto roce myslí. Jenže většina z nich mi buď neodepsala, nebo mi přicházely zprávy typu bull shit a the bunch of crap. Víte, já taky nikdy nevěřila v to, že se něco stane. Možná v to nevěřím pořád, ale baví mě vymýšlet a poslouchat ty názory. Baví mě, jak je to nepodložené a jak je to možná celý úplná blbost. Vlastně mě nijak extra nezajímají fakta, i když to samozřejmě také. Takhle je to mnohem lepší, když víme, že se možná něco změní. Kdyby nám někdo řekl, že se to změní určitě, nebylo by v to to tajemno.

Někde jsem četla, že potomci Mayů říkají, že konec světa je blbost vymyšlená lidmi. Ve skutečnosti se má svět jen změnit. Má se změnit chápání lidí a jejich hodnoty. I když nejsem si jistá, že pro lidi se stane prioritou láska a mír, když mají čistě materiální hodnoty a když vlastně žijeme v materiálním světě.

A výsledkem toho, že jsem se o to začala zajímat, je...Kamarádka se mi směje, že věřím, že se dostanu do jiné dimenze, kde budu trávit čas s vodníky. (Přitom to takhle není pravda, že.) A ostatní si ze mě dělají srandu. Třeba mi zarputile tvrdí, že sem přiletí mimozemšťani, ale že budou přicházet v míru. A mně přijde, jakoby to nemohli myslet vážně....Jo, a až pochopím to s těma dimenzema, určitě sem o tom napíšu!

A jen tak mimochodem, co si myslíte VY?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 i-am-not-only i-am-not-only | Web | 28. dubna 2011 v 17:05 | Reagovat

Vůbec mi nevadí, že komentuješ moje články, je hezký vědět, že ti za to stojí :) a já opravdu nejsem ten typ holky, co píše články na tři řádky a řeší jen to, kolik makeupu si napatlat na obličej. Budu ráda když se na můj blog občas vrátíš;)
(A teď bohužel nemam moc času, ale až budu, tvoje články si taky určitě přečtu.)

2 Ophelia Ophelia | Web | 28. dubna 2011 v 18:04 | Reagovat

Sekli?! :DDDD ehm...říkejme mu péťa jo? :D A ano, ti mimozemšťani URČITĚ přiletí a sežerou ty tvoje vodníky :)

3 Ophelia Ophelia | Web | 30. dubna 2011 v 19:40 | Reagovat

sakra, proč ti vždycky píšu tak strašně neinteligentní komentáře? Odpusť :D

4 Jane Jane | Web | 3. května 2011 v 16:38 | Reagovat

Všechny věci jako (anglicky to zní líp) anarchy love equality peace empathy etc. jsou utopie. Proto jsou to tak krásný ideály...

5 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 31. prosince 2011 v 14:40 | Reagovat

Taktak, končí kalendář, nikoliv svět. ty víš z mého článku, že su na to moc zvědavá. Té teorii o mimozemšťanech bych věřila, mám na ně hodně subjektivní názor, pár lidí se mi za to už vysmálo, je to taky na dlouho. Věřím, že život, respektivě člověk není dílem Země, ale že jsme sem buď byli zavlečeni a byli vytvořeni jinde, nebo nás tady vytvořila oná cizí civilizace. Ta civilizace, která se s námi snaží komunikovat kruhy v obilí. A s tou Mayskou si dobře rozuměla, vždyť to byli vlastně potomci. Některé mayské znaky, piktogramy se nápadně podobají znakům z kruhů. Myslím, že spolu mohli komunikovat. A teď hledají někoho, kdo by uměl komunikovat "starou řečí."

Ale jak už to bývá, boj dobra a zla. Určitě je těch vesmírných civilizací X a nebo pochází i z jiné paralelní reality, než ti stvořitelé. A ne všichni mají přátělské úmysly (co si budeme povídat o údajných únosech...). A teď je otázka, kdo přiletí.

Jestli ti to přijde padlé na hlavu, beru, přece jenom ráda filozofuju a tohle působí jako pohádka poskládaná dobře do sebe. :)

Strejda filozofuje stejně rád a o vesmír se zajímá. Nedávmo mi říkal o jakési planetě Nibiru nebo taky Marduk, která prý jednou za pro nás hooodně dlouhou dobu prolétá sluneční soustavou. Zmínky o ní jsou i ve staré sumerské civilizaci (proto planeta Marduk, Marduk je babylonský bůh). A jelikož je dost velká, má velkou gravitaci a vždycky po každém průletu za těch X let nadělá v soustavě nějakou paseku v dráhách, pólech... A prý je vypočítán průlet i na nastávající rok. I to by mohlo něco znamenat.

No, nechám tě už být. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama