Facebook...aneb už toho mám plný zuby!

3. dubna 2011 v 21:06 | Meggy |  Obvyklé zamyšlení
V poslední době mě už začíná "mírně" iritovat to, že ať jdu na jakoukoliv stránku vidím tam "To se mi líbí". Všechno je až nechutně propojený s facebookem. Jasně, účet na facebooku mám jako asi každý z mé generace v této době, ale nepatřím mezi ty, kteří by tam pořád museli něco psát. Kteří by museli přeposílat a kopírovat si do statusů trapné věci typu "Jestli mě máš rád, dej líbí se mi". Kdybych si tam už chtěla něco takového napsat, napsala bych "Jestli mě máš rád, nedávej líbí se mi, ale až mě potkáš řekni mi to a chovej se ke mně podle toho".

Přijde mi, že facebook nás strašně omezuje a ubírá nám různé možnosti. Zbytečně žijeme v jakési iluzi, do které se ponořujeme po zapnutí počítače a věříme, že je reálná. Je to celkem smutný. Rodiče některých dětí by se asi divili, kolik podle facebooku mají dalších dětí popřípadě vnoučat. Ti lidé, kteří mají na facebooku asi padesát sester, třicet bratrů a deset dětí fakt nechápu. Jenže zkuste jim to říct. Okomentujete jim nějak negativně příspěvek a hned na vás spustí tlupa jejich "sourozenců".

A má to nějaký smysl? Proč pořád sedíme u počítače místo abychom ve škole sebrali odvahu a řekli to tomu člověku osobně. Spousta lidí se na facebooku tváří jako nejlepší kamarádi a pak si vás ve škole ani nevšimnou. Opakuju se: Je to smutný.

Já bych třeba dost věcí nedokázala říct lidem do obličeje... To je právě ta největší lež, kterou jsem si kdy řekla. Samozřejmě, že bych dokázala říct všechno, co bych chtěla. Ale proč bych to dělala, když to můžu napsat na facebooku? Teď nedávno jsem něco jednomu člověku řekla do očí. A bylo to fakt těžký. Asi desetkrát jsem začínala to říkat a po pár slovech jsem se zasekla a dál to nešlo. Když si to teď uvědomím, kdybych to měla napsat přes chat, jenom bych to naťukala a bylo by to. Ale nemělo by to žádný význam.

Vlastně pořád nevím, jestli to bylo správně, že jsem to řekla. Nejsem si tím jistá a asi nikdy nebudu, snad to někdy zjistím. Ale rozhodně si jsem jistá správností toho, že jsem to řekla osobně. Bylo to těžší, ale kdybych to napsala, ten člověk by si možná ani neuvědomil, co jsem mu řekla. Respektive napsala.

No, možná tohle je ten největší problém všech sociálních sítí a obecně všech chatů. Když někomu něco napíšete, on si vůbec neuvědomí, že to, co jste mu právě napsali bylo důležité a co hůř...vy si to neuvědomíte taky. Kolikrát už se mi tohle stalo. Vlastně veškerý moje vztahy skoncovali vinou facebooku. I když je zase pravda, že těch vztahů nebylo moc.

A stejně mě to prostě štve. Štve mě, že jsem tak trochu závislá na něčem, co mi vlastně vadí. A štve mě, že trávím spoustu času na stránce, o který si myslím, že je stupidní... I když, já už ten facebook mám v poslední době otevřený jen tak ze zvyku a ani na něj moc nekoukám. Myslím, že věta Měl jsem pěkný život, dokud nepřišel nějakej magor a neřekl mi, ať si založim facebook! kterou jsem někde viděla, je celkem výstižná. A zas je pravda, že s některýma lidma se bavím díky facebooku a za to jsem ráda.

Jo a mimochodem, ani nevíte, jak jsem byla ráda, když mi ten dotyčný pak večer, když jsme si psali, napsal, že to dořešíme až v pondělí ve škole, protože je lepší to řešit osobně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jane Jane | Web | 4. dubna 2011 v 16:55 | Reagovat

"Dořešíme to ve škole" je hezká věta, ale málokdy se to vyplní.

2 Ophelia Ophelia | Web | 4. dubna 2011 v 18:03 | Reagovat

:) Já vim, taky mě to u něj překvapilo. ale jakože v dobrym. Myslim, že vy dva by jste se k sobě hodili, jste si podobní ;)
P.S.- heh, magor... to mi někoho připomíná :P

3 Meggy Meggy | Web | 4. dubna 2011 v 19:50 | Reagovat

[1]: Uznávám, že se vyplní málokdy, ale tentokrát se vyplnila...i když nevím, jestli jsme to vyřešili.
[2]:připomíná? cože? :D
a fakt myslíš, že jsme si podobný? v čem? :)

4 ycdmdj ycdmdj | 25. července 2011 v 20:52 | Reagovat

Jediné řešení je deaktivace účtu. Nepřijdeš o nic. Já beru pouze mikroblogovací sítě (twitter).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama