Is everybody going crazy?

1. července 2011 v 21:07 | Meggy |  To musíte znát!
Asi mi zase bude námětem k psaní písnička, protože momentálně nemám žádnou jinou inspiraci. Nevím, čím to je, že dřív jsem nevěděla, o čem napsat dřív a teď přemýšlím dvě hodiny a nenapadne mě jediné téma. Asi už všechnu svojí "psací energii" vypotřebovávám na deník, protože přece jenom ty tři a4 mého vcelku malého písma jsou dost. A hlavně... do toho deníku píšu všechny ty věci, které by nebylo dobré tady ventilovat, že. Obzvlášť když jsem teď asi omylem někomu umožnila přístup sem, protože mi nedošlo, že z toho, co mu píšu, se sem lehce může dostat.

Každopádně, asi jste pochopili, že jde o písničku od Simple Plan (jedna z mých nejoblíbenějších kapel vůbec). Crazy. To slovo mě fascinuje. Skoro tak, jako slovo cool, ale přece jenom... "really cool" zní lépe než "really crazy". A možná proto ty písničky s názvem Crazy bývají tak dobré. Ona i ta od Aerosmith je dobrá, ale kdybych psala o ní, dostala bych se úplně někam jinam, kam nechci.

Přijde mi, že ta od SP mi přímo mluví z duše. Myslím, že jeden člověk jednou řekl něco ve smyslu, že v ní je jakési poslání a já bych s tím i souhlasila. Nebo nevím, jestli bych to nazvala přímo posláním. Spíš... popis reality? Nevím, do čeho se mi ten článek zvrhne, protože... nikdy nedodržím to, co jsem chtěla. Proto mi dělá problém napsat úvahu, protože neustále odbíhám od tématu a taky proto miluju psaní blogu, protože sem nepřijde žádný Dušek nebo jiný profesor a nebude mi psát červené připomínky hned vedle mého textu.

Tell me what's wrong with society
When everzwhere I look I see
young girls dying to be on TV
They won't stop till they've reached their dreams

Fakt bych byla ráda, kdyby mi to někdo řekl. Co se stalo? Nebo respektive, stalo se vůbec něco? Nebyli jsme takoví vždycky? No, myslím, že něco se asi stalo, ale... nezměnili jsme se. Nějaký základ, nebo tendence k tomu, co se děje teď v nás musely být vždycky. Už jsem to sem asi někdy psala... Ta moje teorie, že jedinci se mění, ale lidstvo jako celek zůstává pořád stejné. No nic.

Diet pills, surgery
Photoshopped pictures in magazines
Telling them how they should be
It doesn't make sense to me

Je mi z toho divně, jak poslouchám ten text a cítím, že je to pravda. Že něco je špatně. Proč lidi riskují svoje zdraví pro krásu? Pff. Co vlastně ta krása je? Nejvíc mě štve, že všichni si myslí, že ty modelky jsou výjev dokonalosti. Přitom znám tolik kluků, kterým se tyhle kostry hnusí. Ne, to mě neštve nejvíc. Štve mě, že já sama jsem tímhle divným názorem ovlivněna, i když se tomu bráním. Proč nám sakra nějaký blbý časopisy diktujou, jaký máme být? Proč jsou v televizi blbý soutěže krásy, ve kterých je jedna holka hnusnější než druhá? Ne, asi přeháním. Občas se tam najde i nějaká pěkná. Ale co. Já stejně už na televizi nekoukám. A časopisy taky nečtu. Jediný, co si vážně občas přečtu je pár článků v novinách, ale to jen proto, že mi to přijde trochu inteligentnější než číst "Co frčí letos v létě? Buďte in a trendy!" Fuj. Je mi z toho blbě.

Lidé si neustále něco namlouvají. Prý na vzhledu nezáleží, prý o věk nejde, prý peníze nejsou důležité a prý nemáme předsudky. Tak mi teda někdo vysvětlete, proč je holka namyšlená bárbína, jakmile se celá oblékne do růžova, proč má tolik lidí proti jiným rasám averzi, proč ty operaci krásy a mládí a proč se všichni honí za vysokým platem?

Můžeme se třeba zbláznit. A můžeme vymýšlet tisíce takových nesmyslných keců, ale stejně nám to bude k ničemu. Přes tohle všechno budeme pořád stejný. Záleží nám na vzhledu, postavení a věku. Neříkám, že všem, ale těm, kteří právě prohlašují, že ne... těm nejvíc. A děláme všechno proto, aby náš soused neměl o korunu vyšší plat. Lidstvo se ve vývoji zaseklo někdy v době, kdy se z opice stal Homo sapiens sapiens. Lidé mají pořád stejné priority, jestli se to tak dá nazvat. Nedělám si naděje, že tou naší generací to bude lepší. Taky proč by mělo? Nejsme ničím výjimeční. Stejně tak si nedělám naděje o tom, že to s Českou republikou bude lepší. Horší možná, ale lepší určitě ne. Furt tu budou politikové rozkrádat stát. Jenže ono to jednou dojde... Už mi není deset, abych si myslela, že peníze jdou dotisknout vždycky, když je potřeba... Tohle není projev pesimismu, ale tvrdá realita.

Poslední dva odstavce jsem opisovala z deníku. Psala jsem to někdy o Velikonocích, když jsem se nudila a neměla jsem nic lepšího na práci než psát stupidní věci a opalovat si nohy. Vím, že to je k ničemu takhle plácat do prázdna. Jsem jenom malá hloupá holka, která ničemu nerozumí a umí si jen stěžovat. Fajn. Já si nemyslím, že změním svět. Jenom to prostě potřebuju vypsat.

No one cares, no one's there
I guess we're all just too damn busy
And money's our first priority
It doesn't make sense to me

Možná právě tohle mě štve. Že tu prostě není nikdo, kdo by se o tohle zajímal a snažil se to zlepšit. Podle mě to žere dost lidí. Ale všichni jsou stejný jako já. Dokážou jen nadávat. Navíc, každý je rád, když stíhá svoje věci. V tomhle světě to totiž funguje tak, že se o sebe musíte postarat sami. A je jen na vás, jak se vám to povede.

Sakra. Co jsem to zase napsala za blbost. Přijde mi, že moje články jsou v poslední době horší a horší. A že je na nich až moc poznat, že jsou psané z nouze. Že musím přemýšlet, co napsat a že nestačí jen mačkat klávesy, bez přemýšlení. Teď pojedu pryč na prázdniny. Vypadnu odsud. Tak třeba někde chytím nějakou tu múzu, aby tu konečně bylo něco, s čím budu spokojená.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sw. Sw. | 2. července 2011 v 10:24 | Reagovat

je to už bohužel tak, jsme všežravci, prasata, co jsou prasetem jen jménem, bohužel ani tím svědomím ne. všem je to jedno, že jsme takoví. růžová je barva hlouposti, tedy- předsudky vedou. a svět je nastavenej tak, že vyděláš prachy, abys moh zaplatit hypotéku, zaplatíš hypotéku a jdeš vydělávat, aby sis moh postavit další barák. roztočenej kruh..

2 Ycdmdj Ycdmdj | 16. července 2011 v 11:15 | Reagovat

Chlápek: Tak nám něco řekni o té válce.
Gump: O té ve Vietnamu?
Chlápek: O tý posraný válce!
Dav...

Napsala jsi to doře. Ale máš pravdu že nestačí být jenom tím davem co ví, že je něco špatně. Podívej se na filmy http://zeitgeistmovie.com/ jestli tě to zajímá.

3 Ycdmdj Ycdmdj | E-mail | Web | 30. července 2011 v 23:00 | Reagovat

Chci dodat, že určitě nejsi sama co má problém s dnešním světem. Cesta je ve vzdělávání sebe a okolí s těmito problémy.

Přidal jsem mail a můj blog. Je to taková směska. Když si počteš a napíšeš, budu rád.

4 Meggy Meggy | Web | 31. července 2011 v 17:34 | Reagovat

[3]: Děkuju za komentáře. Doudám, že si tohle ještě přečteš. Chtěla jsem ti psát komentář na blog, ale jaksi mi to nešlo. Kdybys mohl říct, jak bych to mohla napsat, aby to šlo bylo by to fajn :) Jinak jsem četla pár článků a v hlavě mi zůstal hlavně ten o facebooku. Máš pravdu, že soukromí na facebooku jde zajistit, ale člověk si s tím musí dát tu práci. Možná by bylo mnohem jednodušší si ten facebook prostě zrušit. Deaktivovat účet a nazdar. Jenže to udělá opravdu málo lidí. Spoustu lidí to napadne, ale znám fakt jen málo lidí, kteří se k tomu odhodlají. Navíc vím, že nemít facebook je v dnešní době v některých případech handicap.Většinou už se fotky z akcí dávají jen na facebook a co pak ten, kdo k němu nemá přístup.

5 Ycdmdj Ycdmdj | E-mail | Web | 7. srpna 2011 v 18:59 | Reagovat

No komentář vyžaduje přihlášení. Pokud nemáš účet Google, tak možná máš Seznam a ten má možnost přihlášení pomocí OpenID. Návod je zde: http://goo.gl/XtU4n

Můžu ti poslat pozvánku na Google+.

6 Ycdmdj Ycdmdj | 7. srpna 2011 v 19:03 | Reagovat

[5]: Vlastně potřebuju pro pozvánku mail. Říkám to proto, že na FB mě už nenajdeš.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama