Kupte si to u nás, je to sice dražší, ale zato menší kvalita

31. července 2011 v 17:11 | Meggy |  Témata týdne
Nevím proč, ale vybavila se mi ta slavná věta: "Půjdeme zkratkou, je to sice dál, za to horší cesta". Nebo jak to bylo. Přesně takhle absurdně se mi vybavují reklamy. Jak už psala moje kamarádka Ophelia, reklamy nás manipulují! Nedávno jsme byli s rodičema na návštěvě u známých a jejich dcera (pětileté dítě) uměla vyjmenovat snad všechny reklamy, které v televizi momentálně dávají. Celkem děsivé, ne? Když malé dítě, které pomalu ani neví, o čem ty reklamy jsou, jen zmanipulovaně opakuje slovíčka v pořadí, v jakém je naskládají lidé vyrábějící reklamu.

Když jsem byla malá, vnímala jsem reklamy jenom jako "to zlo, který mi přerušuje pohádku". Vážně je to od roku horší. V některých pořadech je polovina jejich vysílací doby zaplněna reklamami. Zrovna v té televizi už je mi to celkem jedno, protože na televizi se kouknu maximálně jednou za týden a to je ještě hodně, ale... Reklamy nejsou jen v televizi, že jo.

Vrchol všeho byl, když začaly cpát reklamy i do youtube. Sakra! Kam až to půjde? Tohle je zase další věc, která by se hodila k jednomu z mých předchozích článku. Is everybody going crazy? Jo, přesně tak. Když si to tak vezmete, kupujeme si časopisy a platíme vlastně hlavně za to, že si přečteme, co všechno zaručeně kvalitního si můžeme koupit. Veškeré noviny zdarma, které si možná občas berete, žijí pouze z reklamy, takže vlastně podporujete reklamu.

Teď na mě tady z obrazovky kouká kluk v bílém tričku s nápisem "Boom", na nějž ukazuje a vedle toho je "Daruj tričko s vlastním potiskem"... To už se ty lidi ani nesnaží upoutat. Uznávám, že některé reklamy jsou dobré. Třeba jsem viděla reklamu, kde bylo napsáno velkým písmem "Evropa přestává kouřit" a malým "na veřejných prostorech"... Tohle mě třeba zaujalo, ale většina reklam mě spíš naštve.

Například reklama na zubní pastu Paradontax, nebo jak se to jmenuje. Někdo tam kousne do krásného zeleného jablíčka. Jsou to moje oblíbený jablka a najednou je na nich krev. To člověku akorát kazí chuť k jídlu. Jak všichni jistě víte, spoustu lidí si zvyklo jíst u televize. A teď si představte, že přijdete domů z práce utahaní, dáváte si svoje oblíbené jídlo, jste šťastní, že už jste konečně doma a pustíte si televizi. Koukáte na celkem zajímavý pořad a najednou reklama. Už jenom tohle většinu lidí celkem naštve a když vám tam ještě k tomu pustí tuhle reklamu... No, nestalo se vám to už někdy? Já osobně bych se pozvracela, takže kdybych to chtěla rozebírat do detailů, pozvracený koberec není nic moc etického... No, dobře, to už je asi moc. Ale aspoň vidíte jaké možná můžou být důsledky reklam.

Třeba právě proto se nekoukám na televizi. Maximálně vždycky na reklamy odběhnu, protože mě vážně nezajímá, co mají kde nového. Když už jsme u toho nebezpečí reklam, co třeba billboardy? Prý jsme jednou ze zemí, kde jsou billboardy u silnic nejčastější. A není to zbytečné? Proč se riskujou životy nepozorných řidičů reklamou?!

Už radši skončím. Vím, že tenhle článek není nic moc. Bylo to psaný narychlo a splácaný všechno dohromady. Mimochodem, hlavně si nezapomeňte koupit všechny ty blbosti z reklam, které jsou sice dražší, ale zato méně kvalitní!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Luky Luky | Web | 31. července 2011 v 17:28 | Reagovat

Super článok :D je to presne tak ! :D a deti vedia naozaj všetky reklamy naspamäť :D

2 Ycdmdj Ycdmdj | E-mail | Web | 12. srpna 2011 v 16:39 | Reagovat

Zdravím,
Reklamy nemá nikdo rád, přesto jsou a vlasně musí být. Tvoří jednu z hnacích sil obchodu. Obchod udržuje peněžní ekonomiku a my jsme součástí toho koloběhu Zaměstnavatel-zaměstnanec-zakazník.

Někdy jsou reklamy i docela poučné. Vzpomeňme na první reklamu na Dobrou vodu. Taťka přijde z obchodu s balenou vodou a manželka mu poví "ta voda cos koupil, je dobrá akorád tak na brambory". Tím vlastně potvrdili fakt, že balená voda není pitná, ne-li zdraví škodlivá při špatném skladování.

PS:. Je toho hodně k povídání.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama