"Nemám čas" (aneb zaneprázdněnost dnešních lidí)

15. září 2011 v 19:29 | Meggy |  Obvyklé zamyšlení
"Nechceš jít po škole ven?"
"Promiň, nemám čas."
"A co zítra? Můžeme si jít zaběhat..."
"No, nevím, to možná budu muset dělat něco do školy."
"Aha, to je škoda. Ale tak ještě je víkend, ne? O víkendu určitě musíš mít čas!"
"Nejsem si jistá, promiň. Ještě uvidím, jo?"
*opravdu otráveně* "No jo, co mám dělat. Ty snad nemáš čas nikdy!"
"Jo. Taky mi to někdy tak připadá."

Taky vám to tak někdy přijde? Jste neskutečně zaneprázdnění a přitom vlastně neděláte NIC! Tohle je asi největší problém dnešních lidí. Neumíme si rozvrhnout čas tak, abychom stihli vše. Teda, vše se samozřejmě stihnout nedá, ale zamyslete se nad tím, co přes den děláte a vsadím se, že byste určitě našli způsob, jak den víc využít. Vlastně tu větu "nemám čas" nechápu. Proč to říkáme? Čas je vždycky, ne? Minimálně ve dnu je 24 hodin. To je tolik času a všechen je náš! A když tenhle čas vyprší, máme tu dalších dvacetčtyři hodin. Sakra, to je času a my "nemáme čas".

Je to fakt absurdní. Mám 24 hodin denně a nejsem schopná si do nich nějakým způsobem naskládat aktivity, co chci dělat. O prázdninách to jakž takž šlo, protože jsem mohla pár hodin ze dne proflákat a stejně se to tam vešlo. Jenže teď nemám čas na proflakování. Tři hodiny proflákám a najednou je večer a zase jsem nic nestihla.

A přitom mám tolik věcí, co chci udělat. Chtěla bych psát pořádně na blog. Chtěla bych psát víc do deníku. Chtěla bych psát dopisy. Chtěla bych víc hrát na klavír. Mám asi třicet knížek, které bych chtěla přečíst. Spoustu mi jich doma leží už přes rok a já furt nic. Memento, Sofiin svět, O myších a lidech, Kdo chytá v žitě... a tak dále. Dále pak bych si chtěla uklidit pokoj a učit se!

Jenže já "nemám čas" přece. Co na tom, že denně prosedím u počítače tři hodiny a více. Prostě "nemám čas". Nejsem schopná si to nějak uspořádat a navíc jsem taky líná. Nic se mi dělat nechce. Je přece jednodušší si sednout k počítači, než se na něco soustředit. Jenže já už mám plný zuby toho, že nejsem schopná nic udělat.

Jsem ráda, že jsem dneska hrála na klavír, dopsala dopis a konečně nezanedbala deník. Dokonce jsem tam ty dny doplnila! Sice jsem byla o dvě hodiny míň na počítači, ale aspoň mám lepší pocit. Doufám, že se o víkendu trochu "zkultivuju", protože jinak mi z toho začne hrabat.

Žít je to poslední, nač má zaneprázdněný člověk čas, a není nic těžšího, než vědět, jak žít. Odborníků v jiných oborech je všude plno, některé z těchto nauk, jak se zdá, si osvojili úplní chlapci tak dobře, že by v nich mohli dávat i hodiny: žít se však musíš učit po celý život. - Seneca

Víte, já se musím snažit nic nezanedbávat a stíhat všechno, co chci. Protože by se mi nakonec mohlo stát, že nebudu stíhat žít. A to by už bylo horší!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tabitha ren Moore Tabitha ren Moore | Web | 15. září 2011 v 19:33 | Reagovat

Pravda, rozhodně víc ocením, když mi člověk upřímně řekne, "Nechce se mi", než aby mi řekl, že nemá čas s tím že musí dělat úkoly nebo jít nakoupit, což bu boboje zabere tak hodinu z celého dne.Nemám ráda tohle okecávání.Já narovinu řeknu buď ano jdu s tebou někam nebo ne nechce se mi, ale vymýšlet sai ono nemám čas, když celý den nic nedělám je hloupé...

2 Cherry_Hil♫ Cherry_Hil♫ | Web | 15. září 2011 v 19:33 | Reagovat

S tím souhlasím že dnešní lidi jsou hrozně "zhnilý" ...Proto já se tomu snažím vyhýbat a chodím ven s kamarádkou každý den a podnikáme akce...Nechápu co všichni na těch počítačích vidí...Jako teď u něho taky sedím:D Ale myslela jsem to tak...že lidi radši prosedí celý den doma u počítače než aby šli ven na čerstvý vzduch...

3 Meggy Meggy | Web | 15. září 2011 v 19:36 | Reagovat

[1]: Nojo. Já se sice občas taky vymlouvám, ale většinou to je fakt tak, že nemám čas. A taky se snažím přesunout to na jinej den, když zrovna ten jeden nemůžu.
[2]: Nojo, né nadarmo se říká "počítače jsou prokletím" ;)

4 Zoe Zoe | Web | 15. září 2011 v 19:38 | Reagovat

Já mám čas, a pro své kamarádky jsem k dispozici skoro pořád, mám je totiž ráda:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama