Opora na celý život

9. září 2011 v 14:02 | Meggy |  Témata týdne
Jak vám jistě došlo. Ano, mám sourozence. Co jsem si tak pročetla pár článků, zjistila jsem, že spoustu lidí píše o tom, jak je štve, že musí za své mladší sourozence uklízet pokoj a dělat různé domácí práce, ale... nepřijde vám to trochu přehnaný? Jako jo, taky jsem si kdysi stěžovala na to, jak všechno za bratra odnáším já, ale když se nad tím teď zamyslím, nedělala jsem za něj nic. Možná jsme párkrát měli průšvih s bratrancem, ale tak to už je tak dávno, že jsem na to skoro zapomněla.

Je mi tak nějak smutno z toho, kdy vidím některé své kamarády, jak k nim jejich mladší sourozenec přijde, osloví je a oni řeknou: "Co chceš ty krávo?" Samozřejmě, nevím, co jim jejich sourozenec dělá a možná že ho nemají rádi po právu, ale proč se sakra sourozenci nemohou vycházet dobře?

Jednou jsem se bavila s babičkou a ona mi říkala, že jí musím slíbit, že s bráchou budeme vždycky vycházet i až budeme dospělý a že se pokaždý navzájem podržíme. Slíbila jsem jí to. A z celýho srdce si přeju, aby to tak vždycky bylo. Zaklepu to.

Mým velkým snem, když jsem byla malá byl starší bratr. Přála jsem si takovýho hezkýho vysokýho bratra, kterej by mě měl rád a vždy, když by si na mě někdo vyskakoval, tak by mu to dost jasně vysvětlil, ať mě nechá na pokoji. (Třeba mu rozbil hubu :D ) Prostě bych byla jeho malá sestřička, kterou by měl potřebu ochraňovat. No a potom, až bych byla větší, tak by měl nádherný kamarády a... chápete, jistě.

Jenže čím jsem starší, tím si uvědomuju, že tohle by asi stejně nefungovalo. Možná bych měla staršího bratra, ale ten by mě bral jako malou otravnou krávu, která chce na jeho počítač, která se směje blbostem, která je tak hloupě nevyspělá... Prostě typickej starší bratr, že jo. No a i kdybych měla možnost mít toho svýho vysněnýho staršího bráchu, nikdy bych nevyměnila to, co mám teď za něj. Jsem šťastná za to, že mám bráchu!

Představa, že bych byla jedináček je pro mě děsivá. Je sice pravda, že jedináčci mají spoustu výhod jako třeba vlastní věci, o které se nemusí s nikým dělit, rodiče jen pro sebe a většinou se umí i lépe zabavit, protože jim přece jen nic jinýho nezbývá, ale představa té samoty? Představa, že když rodiče nemají čas, tak nebudu mít s kým dělat blbosti, představa, že nebudu mít tu oporu, která mi pomůže, když mám průšvih a stojí za mnou. Představa, že se nebudu mít s kým pošťuchovat a dohadovat? Představa, že až budu dospělá, tak nebudu mít žádné synovce a neteře a že by moje děti přišli o tu skvělou "věc", co se nazývá bratranec a sestřenice?

Přijde mi roztomilé, když se moje babička pořád i ve svém věku snaží starat o svého mladšího bratra. Respektive ona se nesnaží, ona se o něj v jisté míře stará. Přijde mi pěkný, když si sourozenci pomáhají, přestože už mají své vlastní rodiny. Přijde mi fajn, když se ty rodiny navštěvují.

Sakra. Vidíte tyhle všechny výhody? Za tohle všechno klidně bych sourozenci klidně uklidila v pokoji a udělala za něj všechny domácí práce. Takže prosím, buďte na svý sourozence milý, hádání je normálně, ale všeho s mírou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 9. září 2011 v 18:20 | Reagovat

Jedináčci mají pár výhod, ale víc nevýhod. neexistuje totiž žádná výměnná kancelář, kde bychom si objednali jednoho bratra a malou sestřičku tak na měsíc, abychom si takový život zkusili. A navíc oni by se k nám nikdy nechovali jako k sestře, pŕotože za měsíc by se vrátili do svojí vlastní rodiny.

No jo, starší brácha co by se vždycky usmíval a tahal nás z průšvihů je  pěkná idilka, bohužel ne u každých starších bratrů to funguje, pro něj bychom stejně byly mladší kravky, jak píšeš. S tim nesnášením svých sourozenců úplně souhlasím, ti lidi ve vzteku nevědí, co říkají. :)

2 Ten co čte blogy ale žádnej nemá Ten co čte blogy ale žádnej nemá | 9. září 2011 v 20:35 | Reagovat

Moc hezky napsaný,svatá pravda!
Taky sem strašně rád za to že nejsem jedináček a hlavně se těším až bude brácha starší ;)

3 Meggy Meggy | Web | 9. září 2011 v 20:48 | Reagovat

[2]: Ale asi ti stejně, podle mě, bude připadat pořád tak malej, jako je teď, protože přestože on bude starší, tak ty taky ;)

4 Ten co čte blogy ale žádnej nemá Ten co čte blogy ale žádnej nemá | 10. září 2011 v 8:50 | Reagovat

[3]:To asi jo a bohužel to bude někdy špatně.Když ho budu vidět jako svýho malýho brášku a on už bude dělat já nevím co asi mi to bude dost proti srsti :p

5 Jane Jane | E-mail | Web | 10. září 2011 v 12:03 | Reagovat

Mně by třeba zajímalo, jak mě vidí můj (mladší) bratr.

6 Alisa Alisa | Web | 10. září 2011 v 16:35 | Reagovat

[5]: Presne nad tým uvažujem už dlhšie . Vidieť mu tak na chvíľu do hlavy (a to ma mám "ochranárskeho" mladšieho brata, iba okolo mňa prejde chlap, čo na mňa kuká a už na jeho pozerá "čo chceš, to je moja sestre ?!" :-D )

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama