"Proč zrovna oni?"

7. září 2011 v 22:20 | Meggy |  Obvyklé zamyšlení
Určitě jste s tím už všichni byli obeznámeni. Minimálně ti, kteří vlastní profil na Facebooku to rozhodně nemohli přehlédnout, protože Facebook je toho doslova plný! Není možné tam naleznou snad nic, co by se toho netýkalo. Dnes odpoledne spadlo v Rusku letadlo s 45 lidmi, ve kterém cestovali i tři čeští hokejisté. Karel Rachůnek. Josef Vašíček. Jan Marek.

Jo, určitě bezpochyby to byli výborní hokejisté a udělali pro český hokej mnoho. Jenže podle mě pořád existujou lidi jako já, kteří jejich jména dodnes snad ani neslyšeli. Možná je nás málo, ale existujeme. A mě vytáčí, když vidím, jak si každý píše statusy o tom, jak "to snad nemůže být pravda" a takhle. Nevím, jak to podat, abyste mi tu nezačali psát, že jsem bezcitná. To nejsem, ale... Máte pravdu, pokud říkáte, že to pravda nemůže být. Ale nemyslím si, že nemůže být pravda, že tam byli ti hokejisté. Spíš, jak vůbec může být pravda, že to letadlo spadlo? Ano, mluví se o těch třech z Česka, protože jsme v Česku, ale... lidi, je vám taky líto těch ostatních lidí tam? Neudělali sice nic pro český hokej, jenže je dost možné, že mají své rodiny stejně jako měli Rachůnek, Vašíček a Marek.

Většina lidí si říká, jaká je to škoda pro český hokej. A nepřijde vám to sobecké? Fajn, možná nevyhrajeme mistrovství světa, možná nebudeme ani třetí (stejně nemám ráda ty lidi, jak celý rok na hokej ani nekouknou, pak vidějí v novinách titulek "Češi mistry světa" a hned řvou "vyhráli jsme"... Jo, vy jste fakt vyhráli. To mají říkat ty, co na tom ledě fakt vyhráli a ne vy, kterým to bylo jedno a pak se cítíte jak vítězi.) Každopádně, i když český hokej ztratil talenty, myslíte, že ztratil víc než jejich rodiny? K čemu je jejich dětem (myslím, že nějaké měli), že my jsme přišli o tři lidi, kteří nás výborně reprezentovali a my je ani neznali, když oni přišli o táty.

Vrátím se k názvu článku. "Proč zrovna oni?" ptají se mí přátelé na facebooku. Kdyby to byl kdokoli jinej, nikdo si ani nevzpomene, víte? Kdyby umřel dvojnásobek neznámých lidí, tak nikdo nebude truchlit. Nebo asi ano, ale určitě ne tak, jako teď. Proč tak záleží na tom, kdo je slavný? Proč všichni litují tři lidi, když jich zemřelo mnohem víc ve stejném letadle?

No, vlastně vím proč. Protože oni vyhráli medaili. Achjo, štve mě, že najednou si na ně všichni vzpomenou. I ti, kteří pomalu ani nevěděli, kdo to je. To je tak hloupá póza. Jako když Česko zvítězí v hokeji a najednou je každej fanoušek. Fajn, jsem ráda, že máme dobrej tým, gratuluju jim - toť vše. Stejně tak teď, je mi líto, že umřelo tolik lidí. Ale je mi to líto proto, že jsou lidi, kterým budou vážně chybět a nejen na ledě. Je mi to líto proto, že takováhle věc se může stát kdykoli a komukoli a k smrti je tak krátká cesta. Je mi to líto proto, že byli ještě mladý a né proto, že naše hokejová scéna přijde o pár gólů. Chápete to?

Na světě denně umírá tolik lidí. A je to děsivý, že je to všem jedno. V Africe umře tolik lidí, že kdyby si to všichni měli psát na Facebook, tak celej slavnej Facebook zkolabuje. Nevím, k čemu budou těm třem vzpomínky, když už nemůžou nikdy na ten led vstoupit. Všichni je teď řeší, protože byly hokejový hvězdy, není ironie, že kdyby nebyli tak dobří, možná by ještě žili, protože by se v tom letadle nenacházeli?

No nic. Snad si nemyslíte, že jsem bez citu.
Jen nechápu logiku tohohle všeho.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 S. S. | Web | 20. května 2012 v 11:05 | Reagovat

hele mě tak napadá, že jsem ti tohle vubec neokomentovala, tak to jdu napravit...
víš, je to uplně jednoduchý, ty lidi přece nebudou litovat někoho, koho neznaj... jo, já vim ,že tyhle hokejisty osobně neznali, ale věděli, kdo to je, tak je logický, že spíš budou litovat je než ten zbytek lidí
to máš stejný jako kdyby se třeba potopila loď s (teď něco plácnu :D)zpěvákem z tleskače , tak taky budeš řikat "nee on umřel" a ne, že je strašný, že se potopila loď... teda podle mě

2 Someone Invisible Someone Invisible | Web | 20. května 2012 v 21:49 | Reagovat

Přesně... Ty holky ze třídy, který hokej sledujou jenom proto, že prostě je In sledovat hokej a fandit "našim", ani nevěděj, kdo všechno hraje, prostě jenom fanděj a sledujou (čímž mimo jiné taky stoupaj u kluků...), měly najednou jako profilovky fotku těch tří s českou vlajkou... A brečely, jak je škoda, že umřeli HOKEJISTI... "jak se to jmenovali, ty tři hokejisti, jak umřeli"...Asi tak...
A ne, neni to bezcitný... Já to cejtila taky tak...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama