Ticho k přemýšlení - zdroj klidu, ale i problémů

22. září 2011 v 12:30 | Meggy |  Témata týdne
Ticho by mělo představovat klid. Přece i v nemocnicích občas bývají nápisy: "Ticho léčí!" Jenže dle mého názoru to je dost sporné. Jako jo, pokud je někdo po mtrvici, tak mu asi prospěje ticho a kdyby tam lítala první třída základní školy a všichni by řvali, asi by mu to moc nepomohlo, jenže někdy je potřeba ten správný hluk, abyste byli v pohodě.

V psychický pohodě! Zrovna nedávno jsem o tom přemýšlela. A má to tak dost lidí v mým okolí. Jakmile jste někde, kde je ticho, klid a vy se můžete utápět ve svých myšlenkách, často se stane, že přestanete být v pohodě, protože se vaše mysl začne ubírat né zrovna příjemným směrem. Mně se to stává celkem často. Po dobu, co okolo sebe mám lidi, který na mě mluvěj, nemusím přemýšlet o ničem závažném, jsem v dobré náladě. Opravdu málokdy se mi stává, že bych měla špatnou náladu, když mi někdo něco říká, nebo naopak já říkám něco jemu. Pokud se to samozřejmě netýká mé špatné nálady, ale jakmile se bavíme o něčem jiném, jsem schopná zapomenout na ostatní věci.

Přes to všechno jsem občas ráda sama. Je to zvláštní, ale někdy potřebuju být sama a aby bylo TICHO! Není to asi nic, čím bych se mohla chlubit, ale občas mám takovou potřebu. A to jsem člověk, vyžadující společnost lidí. Jenže někdy se mi prostě stane, že potřebuju být sama, nic nedělat, jenom přemýšlet a uspořádat si v hlavě myšlenky.

V těhle chvílích jsem asi dost nesnesitelná, protože potom každýho, kdo se se mnou snaží navázat kontakt odpálkuju, ale naštěstí jsem natolik přizpůsobivá situaci, že se mi tohle stává většinou v případech, když nemám jinou možnost než být sama a když je okolo ticho. Snad nikdy se mi to nestalo ve škole, v tom řevu. Ale občas, když jedeme třeba s bratrem v autobusu a on mě pořád otravuje něčím nesmyslným, pocítím potřebu mu říct, aby konečně byl chvíli zticha a já mohla být ponořená do svých myšlenek. Jo, potom jsem ta "hnusná" a "zlá", jenže já dokud si ty myšlenky neuspořádám, tak jsem akorát nervózní.

Možná proto tak často chodím pěšky domů, místo abych jezdila autobusem. To je totiž ideální možnost, jak přemýšlet, v klidu. Okolo je přesně takové ticho, které potřebuji. Nejde o absolutní ticho, ve kterém byste slyšeli spadnout na zem špendlík, protože to je moc nepříjemné. Říkám mu přemýšlecí ticho. Okolo chodí lidi, takže slyšíte kroky, pak občas projede nějaké auto, či autobus a v pozadí může hrát nějaká hudba, co se hodí k tichu. A to je tak skvělý ticho k přemýšlení!

Nejhorší ale na tomhle tichu je, že mě často nutí, vymýšlet si problémy. Věci, které tak ráda potlačuju a ve společnosti přátel jim utíkám, tohle ticho vytáhne na povrch. Jenže nejhorší věc na mě je, že já se tomu poddávám, dokonce se v tom vyžívám. Všechno zveličuju, když jsem šťastná, tak pořádně. Bohužel to tak platí i o opaku. Jsem schopná vzdálit se od lidí ve chvíli, kdy vím, že se moje mysl ubere k věci, která mě "bolí". Není to logické, ale dělám to.

Přes tohle všechno, miluju přemýšlecí ticho! I když samozřejmě musí být v malých dávkách. Asi bych nepřežila být pořád sama uzavřená ve své hlavě s tichem a problémy. Mimochodem, tohle je jedna z těch správných "přemýšlecích" a "tichých" písniček.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lukky Lukky | Web | 22. září 2011 v 19:23 | Reagovat

Zaujímavé :)

2 Meggy Meggy | Web | 23. září 2011 v 14:40 | Reagovat

[1]: Děkuji :)

3 Ta, co zatím nemá vymyšlenou přezdívku Ta, co zatím nemá vymyšlenou přezdívku | 23. září 2011 v 19:58 | Reagovat

Mně se úplně nejlíp přemejšlí (narozdíl od tebe) právě v autobusech. Neni to sice asi moc tichý (:D), ale když si vezmeš, jak dlouho jedu domů autobusem... A když občas nemám co číst ani poslouchat, začnu přemejšlet. Většinou o tom, co "by se mohlo stát, kdyby". Často se mi stává, že u toho usnu anebo málem přejedu zastávku, jak se do toho zaberu. Vlastně... U písniček mi moc přemejšlet nejde. Já úplně vždycky, když poslouchám písničku, začnu vymýšlet vlastní klip k tý písničce. Buď jako, že v něm sama účinkuju nebo sleduju lidi kolem a představuju si, že jsou v tom klipu. Bože, já jsem nějak odešla od tématu článku, co? :D

4 Meggy Meggy | Web | 23. září 2011 v 20:16 | Reagovat

[3]: Je to zvláštní. Mně se právě u písniček přemýšlí nejlépe. Když mám sluchátka v uších, napadají mě ty nejlepší myšlenky. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama