Vykopávky...

13. září 2011 v 18:24 | Meggy |  Obvyklé zamyšlení
Víte, občas se zamýšlím nad tím, co se to děje se světem. Určitě už jste si toho všimli v mých předchozích článcích a nemohlo nedojít na to, že se začnu zabývat hudbou. Hudba je vlastně něco, co nás doprovází celý život a hádejte se se mnou, pokud si myslíte, že ne. Každý poslouchá hudbu. Je jedno, jestli jde o hudbu známou či neznámou, moderní nebo starší, disko nebo rock... Můžete poslouchat hudební skupiny, zpěváky nebo americké děti, pokoušející se zpívat. Ano, příčí se mi to, ale i takový Justin Bieber je považován za hudbu.

Mým nejoblíbenějším žánrem byl vždycky rock. Teda né vždycky, když jsem byla malá, poslouchala jsem dětský písničky, ale beru to tak, že od doby, kdy jsem si začala vytvářet jakýsi hudební vkus. (Ano, v tý době, kdy mě přešel ten laciný pop.) Pokud si dobře vzpomínám, začínala jsem na Linkinech. Ale ne na těch, který teď pouštěj v rádiích, ale na těch, jak já říkám starejch dobrejch. Dřív to byla fakt dobrá kapela. Spoustu těch, co je momentálně poslouchá o tom ani neví, protože přece jenom, co si budeme povídat, to nové album (A Thousand Suns) se neskutečně odklání od jejich původního stylu. Nikdy jsem nepochopila, jak se ten styl, co hrají nazývá, prostě smíchanina rapu a rocku.

Ani nevíte, jaký to pro mě bylo zklamání, když jsem zjistila, co je to nový album zač. Ze začátku jsem byla šťastná za nový skladby, ale potom mi došlo, že by možná bylo lepší, kdyby si to poslední album odpustili. Každopádně jsem po tomhle došla k názoru, který má být pointou tohoto článku. Prostě je lepší poslouchat starý kapely, protože ty se nezmění, pokud se vám líbí, máte vyhráno.

Já vážně nevím čím to je. Poslední dobou se stále více zaposlouchávám do kapel, které zažívaly svá "nejšťastnější" léta tak před třiceti lety. Teda možná dříve, možná později, co já vím... Zajímá mě ta hudba, né kdy hráli nejvíc. Každopádně teď už jsou minulost. Nemůžu si pomoct, ale dřív se hrálo líp. Ze současných kapel je opravdu jen málo dobrých. Ještě tak ráda poslouchám Simple Plan. To je snad jediná kapela, od který se mi líbí všechny písničky. (Jo, dřív to byli Linkini, do 14. září, kdy vyšlo to nový album.) Pak je tu pár celkem dobrých jako Nightwish, Sonata Arctica...)

Ale jak je možný, že dřív zpívaly skupiny jako Aerosmith, Queen, Guns N'Roses, Europe, Nirvana a Journey? To stálo za poslech, a čím se můžeme my chlubit teď? Lady Gagou a Justinem Bieberem? Ne, díky.

Přijde mi, že většina soudobých zpěváků buď propadne slávě a penězům a nebo se stane obětí toho, co se teď hraje a co je "in". Ta moderní hudba je divná. Všechno zaprvý zní stejně. Všechno má stejný rytmus. Všechno děsně řve. Jak řekl jeden kamarád - chybí dynamika. Samozřejmě, existují vyjímky, ale nemůžu si pomoct... Když slyším v rádiu to "tuc tuc" nebo to jak se nějaká Miley Cyrus pokouší zpívat, jsem přesvědčená, že dřív to asi stálo za víc.

A je jedno, jestli si pustíte...

1) Open Your Heart od Europe
2) Dream on od Aerosmith
3) Any Way You Want It od Journey
4) Knocking on Heaven's Door od Guns N'Roses
5) One Vision od Queen
6) Every Time It Rains od Nazareth

... s některými výplody současné hudby se to nedá ani srovnávat!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ten co čte blogy ale žádnej nemá Ten co čte blogy ale žádnej nemá | 13. září 2011 v 18:38 | Reagovat

Tak s tím musím souhlasit! :)
Hrozně se mi líběj některý starší písničky,ta hudba byla o něčem jiným.
Třeba takový Show must go on(Queen) nebo Smells Like Teen Spirit(Nirvana) jsou supr :)
ALE na druhou stranu,líběj se mi i některý nový písničky,ale spíš ne ty tak známý,takový víc taneční..třeba:
http://www.youtube.com/watch?v=h1l4pDXbkic

2 Meggy Meggy | Web | 13. září 2011 v 18:45 | Reagovat

[1]: Jo, ty dvě jsou skvělý... Jéé něco od Nirvany jsem tam zapomněla zařadit do toho seznamu. No, ta písnička, jak máš v odkazu mě neoslovila, ale chápu, že se ti líbí. Jen je to trochu něco jinýho než můj styl ;)

3 ○ Annie ○ ○ Annie ○ | Web | 15. září 2011 v 17:00 | Reagovat

S článkem souhlasím. Pro mě také je a asi nejspíš navždy bude lepší ,,stará hudba". Sem tam si poslechnu něco z moderní tvorby, ale skoro nikdy se mi to nelíbí. Pro mě jsou starší rockové kapely srdcová záležitost) Písničky od Aerosmith si vždycky ráda poslechnu o Guns n'Roses nemluvě. Všichni to byli vynikající umělci a pro mě má jejich hudba duší. Dávali do toho srdce, zpívali a hráli, protože je to bavilo a milovali publikum. Dnes je to všechno víc o penězích. Naštěstí žijeme v době, kdy jsme svobodní a máme možnost výběru:)

4 ○ Annie ○ ○ Annie ○ | Web | 15. září 2011 v 18:56 | Reagovat

Jo, to už jsem jednou udělala jedné školní fiflence. Vážně jí nemám ráda, chová se jako by jí patřil svět a už jsem od ní schytala pár kritických pohledů. A dotyčná se na mě po tomhle tak strašně naštvala, že vždy, když jí potkám na chodbě, tváří se jako bych jí vyvraždila rodinu:D

5 ○ Annie ○ ○ Annie ○ | Web | 15. září 2011 v 18:57 | Reagovat

A s těmi slovíčky... vyloženě účinný způsob nemám, ale většinou dělám to, že si slovíčka vypíšu do dvou kolonek- jedna v cizím jazyce, druhá s českým překladem a pak klasicky zakrývám nejdřív českou stranu a pak tu s cizím jazykem)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama