Okouzlující...ne, GENIÁLNÍ!!

31. října 2011 v 19:43 | Meggy |  To musíte znát!
Okay. Málokdy se mi stane, že mě něco zaujme natolik, abych na to koukala celou dobu a ani jednou se nepřesvědčovala o tom, jestli to ještě bude trvat hodně dlouho. Vlastně se ani nekoukám na klipy od písniček, protože mě to nezajímá. Vždycky se mě někdo ptá: "Jo, znáš tu písničku jak v tom klipu..." a já prostě neznám klipy písniček! No dobře. Nechci psát o klipech k písničkám. Včera jsem si tak náhodně pouštěla na youtubu různý skladby, co hrajou lidi na klavír a našla jsem něco... geniálního! Líp to fakt nejde nazvat. Ten kluk hraje dokonale.

Takovýhle lidi mě vždycky tak fascinujou a nakopnou k tomu, abych něco dělala. Jediný, co nechápu, je, proč jsou to vždycky kluci. Proč všichni abnormálně dobrý klavíristi jsou kluci? Holek hraje víc, ale nakonec jsou to stejně vždycky kluci, co zaujmou. Je to divný. Málokdy se stane, že by byla nějaká dokonalá klavíristka. Nebo je to tím, že u kluků je to prostě víc neobvyklý? Nevím...

Každopádně ještě nikdy se mi nestalo, že bych slyšela nějakou holku a byla ohromená zvukem a precizní technikou. Tohle se mi vlastně stalo jenom dvakrát v životě. Naposledy, když jsem slyšela hrát jednoho kluka ze školy z vyšší třídy, který shodou okolností chodí (chodil?) do stejný ZUŠky jako já a naše učitelky jsou kamarádky, takže jsme měli loni společnou přehrávku před soutěží. Tyjo. To bylo něco nepopsatelnýho. Většinou když někdo hraje, tak se u toho nudím. Asi to je tím, že tam jsou mladší děti a poslouchat desetkrát skladby typu "Halí belí" je dost otravný. Ale na tohle jsem čuměla fakt skoro z otevřenou pusou. To je takový to kouzlo, jak tam někdo přijde, sedne si a vám nezbývá nic jinýho než si v duchu říkat "jak to kurva dělá?" Prostě vás donutí poslouchat. Ať chcete nebo ne.

A proto bych chtěla slyšet tohohle kluka naživo. Ne, fakt si nemyslím, že by se mi poštěstilo. Je to francouz, asi. Navíc ani nevím, kdo to je. "Alex." To mi hodně pomůže. Každopádně, i video stačí k tomu, aby mě fascinovalo. Nejsem si jistá, jestli se mi to tolik líbí proto, že už tuhle konkrétní hudbu zbožňuju, ale určitě na tom bude mít jistej podíl i ta technika.

Dřív jsem si toho nevšímala, ale ono když hrajete osm let, tak už vás přestane bavit zaměřovat se jenom na zvuk. A když vidím, jak se mu neprohýbaj prsty, jak zvládá ty virtuosní části, jak vyrovnaně zní ty staccata a v jaký rychlosti zvládá ty oktávy? Jak tam má složitý hmaty a ještě se do toho ksichtí do kamery? Sakra. To chci taky umět. Zajímalo by mě, kolik hodin práce za tím je. Určitě má spoustu talentu... Nebo je to génius? :D

Fajn. Tak teď aspoň budu mít nějakou dobu motivaci. Doufám, že mě to zas přinutí sedět minimálně hodinu denně u klavíru. Jako tenkrát. Jo, mimochodem, kdyby vás to zajímalo, nikdy jsem neslyšela nikoho, kdo by hrál Requiem líp. A to jsem si poslechla dost verzí. Třeba to bude i tím, že ten klavír hraje dobře. Proč se mi do pokoje nevejde křídlo?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kris Kris | 18. listopadu 2011 v 22:16 | Reagovat

Pravda, pravda...

Ludvico Einaudi, znáš?

http://www.youtube.com/watch?v=R8MzHqkNBwo&feature=BFa&list=PLF88E740A677EFC13&lf=mh_lolz&index=7

(Moc nesouvisí s tvým článkem, ale je to jedna z mý oblíbenějších ;))

Ty hraješ taky ? Upload!

2 Meggy Meggy | Web | 19. listopadu 2011 v 20:12 | Reagovat

[1]: Tyjo. To taky nezní špatně :) ale osobně mám radši, když můžu koukat přímo na ty ruce toho, kdo hraje :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama