Únava

27. října 2011 v 19:33 | Meggy |  Obvyklé zamyšlení
Nesnáším to! V poslední době jsem unavená skoro pořád. Nevím, čím to je. Možná spím méně než dřív a hlavně méně než bych potřebovala. Jenže ten den je hrozně krátkej. Nestíhám udělat všechno, co bych chtěla a zároveň se i vyspat. To je fakt děsný.

Každý den ráno vstávám s pocitem, že se nemůžu dočkat, až bude večer, abych mohla zase spát. Jenže když je večer, tak já prostě nejdu spát. Samozřejmě. Jdu spát nejpozději, co můžu. A pak když si ještě do půlnoci s někým esemeskuju, nemá to špatný dopad jenom na můj kredit, ale také na můj fyzický stav. Čím dál častěji jsem mimo.

Ve škole často koukám do blba. Kdybych aspoň koukala na blba. Ale to ne, já koukám do prázdna a ještě ke všemu přemýšlím o blbostech. Neustále zívám. Děs! Ale to, co jsem zažila včera bylo bezkonkurenčně nejhorší ze všech únavových příznaků. Psala jsem dopis. Bylo už půl dvanáctý a já ten dopis prostě potřebovala dopsat a zbývalo mi pár posledních řádků. Bolelo mě celý tělo, chtělo se mi spát, pálily mě oči a dělalo mi problém udržet je otevřený. Úplně jsem cítila, jak už nemůžu. Ale já bych se nutila dál být vzhůru, kdyby táta nepřišel s tím, že mám spát, protože druhý den brzo vstávám. Možná je tohle můj hlavní problém. Nedonutím se jít spát, když ještě něco potřebuju dělat.

Asi budu muset trochu přehodnotit svůj denní režim. Budu chodit dřív spát. Haha. Určitě. Taky se určitě budu víc učit... Heh. Jako kdybych tomu věřila.

Když jsem byla menší, přemýšlela jsem o tom, jestli by to nemohlo fungovat tak, že by se jeden typ energie dal nahradit jiným. Jakože kdybyste třeba nestíhali spát, stačilo by sníst dvojnásobně víc jídla a unavení byste nebyli. Ale asi už jenom logicky to tak nejde. Nezkoušela jsem to, radši. Stejně by to nakonec dopadlo tak, že bych byla věčně přejedená (nejsem schopná toho sníst najednou moc), bylo by mi blbě a nevyspalá bych byla stejně.

Já bych přece měla chtít víc spát. Spaní je úžasná věc! Nemusíte myslet. A ty sny jsou občas nádherný :) Jenže mě se v poslední době stává, že se ráno vzbudím třeba v osm. Normálně bych třeba vstala, ale já už tak chci spát, že třeba ležím v posteli čtvrt hodiny a čekám až usnu... Je to zvláštní. Asi bych fakt měla v deset už ležet v posteli a spát.

Mimochodem, prý je dobrý hodně pít. Mělo by to pomáhat proti únavě. Takže do školy nosit o láhev pití navíc?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jane Jane | Web | 3. listopadu 2011 v 20:18 | Reagovat

Ne, o láhev kafe navíc ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama