Listopad 2011

No milk today...

13. listopadu 2011 v 15:03 | Meggy |  Obvyklé zamyšlení
Včera jsme byly s jednou kamarádkou venku, respektive se spíš kouknout po obchodech a v tom posledním z nich (prodávaly se tam nitě) hrála tahle písnička. No milk today... Strašně jsem chtěla vědět, co to je za písničku, protože se mi děsně líbila, ale nikdo to neznal jménem. Naštěstí se mi jí pak večer podařilo sehnat, takže už to slyším minimálně po padesátý. Nevím, proč ale ta písnička mě fascinuje. Občas se mi to stává, že se mi něco líbí a přitom ani nevím, proč se mi to líbí. Většinou ty písničky mají úplně nesmyslný text. Nebo spíš nepochopitelný. Stejně tak, jako já nechápu tenhle text.

No milk today, my love is gone away.
The bottle stands forlorn, a symbol of the dawn.
No milk today, it seems a common sight,
But people passing by. Don't know the reason why.

Možná je to normální zamilovaná písnička, ale já se nemůžu zbavit pocitu, že to má představovat něco víc. Nějakej skrytej význam. Proč zrovna mlíko?! No nic. Prostě mi to připomíná starou dobu. Něco tak o dvacet let dřív. Je to strašně nostalgický. Poslouchám to a mám chuť obejmout všechny, na kterých mi záleží a říct jim, že je mám ráda. Jenže teď jsem doma a oni jsou daleko. Někteří blíž někteří dál, ale všichni daleko.

Když jsme včera šli do těch obchodů, zase mi došlo, že nesnáším nakupování oblečení. Možná by mě to i bavilo, ale to, co se nabízí v obchodních centrech, už přestává být normální. Je mi z toho blbě. Jdu do obchodu a nevidím jedinou věc, co by se mi fakt líbila. Tohle není normální. A mě fakt nebaví chodit po obchodě a hledat jehlu v kupce sena v podobě hezkýho kusu oblečení. Všechny ty věci jsou tak odporný. Buď to vypadá děsně a nebo ještě hůř. Všechno jsou to neforemný hadry, takže myslím, že by vypadalo líp, kdybych si na sebe vzala pytel od brambor.

Je to škoda, že se všechno zaměřuje na kvantitu a né na kvalitu. A štve mě, že už se snad nevyráběj podprsenky bez vycpávek, to je pak docela problém nějakou sehnat, když nechcete, aby byla vycpaná a ještě hezká. Asi mám moc velký požadavky. Ale strašně jsme se tomu s kámoškou smály, protože některý ty podprsenky fakt vypadají, že se vám do nich ani ty prsa nevejdou, protože tam na ně nezbývá moc místa... No nic. Další věcí, co mě štve je, že všechny docela hezký kozačky mají podpatky. A já prostě nemůžu a nechci chodit na podpatcích! Nejradši bych chodila celou dobu v teniskách. Zbožňuju tenisky! Jenže to by mi v nich nesměla být taková zima už teď, že jo...

Zima?

10. listopadu 2011 v 16:44 | Meggy
Když se kouknu z okna, vypadá to tak strašně cize. Když je venku sníh, respektive spíš hnusný blátivý kusy ledů a je zataženo, vypadá to ošklivě a nesympaticky. V létě zas svítí sluníčko a pohled z okna vás nabíjí pozitivní energií. Aspoň to má nějakej charakter. Ale co je sakra tohle? Kouknu se z okna a mám pocit, že jsem úplně prázdná. Prostě nic. Počasí je strašně neutrální. Šla jsem po Václaváku a schválně jsem se koukala na výrazy lidí. Všichni jsou buď znuděný, znechucený a nebo se tváří tak nějak jakoby byli úplně mimo - typickej podzim. Nelze říct, že by bylo hnusně, ale zas...zdá se vám snad, že se tomuhle dá říkat hezké počasí?

Sluníčko svítí dost výjimečně a to ještě ve chvílích, kdy sedím ve škole a poslouchám něco nudného. Tohle období asi fakt nemám ráda. Možná stejně nakonec jde jenom o to, že se blíží Vánoce a mě to upřímně řečeno štve. Divné, co? Většina lidí zbožňuje Vánoce. Já vlastně taky ráda nakonec sedím u tý slavnostní večeře a jím kapra s (vynikajícím!) bramborovým salátem a koukám na pohádky... I když na ty jsem se loni vlastně už asi ani nekoukala, protože jsem jednoduše prostě měla lepší věci na práci. Heh, tohle všechno je možná hezký, ale co tomu předchází?

Měsíc dopředu se člověk blázní kvůli dárkům, který pak stejně stojí za nic. Většinou... Navíc mě děsně štve, jak je to komerční. Ale tak je to se vším. Už jsem o tom kdysi psala v souvislosti s Valentýnem. To je teda ještě horší, ale Vánoce se tomu začínají dost blížit. Proč mám vidět už od listopadu všude vánoční stromek? Aby mě nalákali na výhodné ceny? Stejně je to všude drahý jak prase a vánoční dárky vyjdou většinu lidí dost draho. Stejně se teď jenom řeší, kdo co komu koupí a co chcete k Vánocům...

A to, co bych chtěla mi stejně nikdo k Vánocům nedá. To se totiž asi ani nedá koupit za peníze. Není to nikde ve skvělé vánoční (jakože) slevě. A tyhle věci si stejně musím zařídit sama, protože mi s tím nikdo nepomůže. Jako se vším důležitým v životě.

Mimochodem, dneska jsme psali test z angličtiny a z ulice se ozývalo to profláknutý So this is Christmas. Tak to jsou Vánoce? Fajn. Takže panika, bláznovství, komerčnost, kýčovitý stromečky, hvězdičky a bůhví co ještě. To si to teda užijeme, co?

Ne dobře. Přeháním. Já přece mám ráda Vánoce. Fakt. Akorát mě to štve. Už jenom proto, že si prostě nedokážu připustit, že se blížej Vánoce. Loni jsem to aspoň řešila, ale teď je mi to totálně ukradený! Respektive si namlouvám, že mi je to ukradený a neřeším to. Fajn, ale co budu dělat, až bude půlka prosince a já nebudu mít vymyšlenej jedinej dárek?!