Kdo neokrádá stát, okrádá vlastní rodinu...

30. prosince 2011 v 15:17 | Meggy |  Obvyklé zamyšlení
Sakra. Tohle mě fakt štve. Nevím, proč žijeme ve světě, kde existujou lidi, který ukradnou cokoli, co není jejich. Možná kdyby se zabalily hovna do pozlacenýho papíru, tak si jich každej takovej nakrade tisíc, kdyby ležely na ulici a nikdo by se nedíval. Nejspíš to zní přehnaně, ale já už o tom snad ani nepochybuju. Proč nemůžeme být ve státě, kde si můžete nechat položenou mikinu na lavičce zatímco se jdete podívat v kolik vám jede autobus, aniž by vám jí nikdo neukradnul? Proč má někdo sakra žaludek na to, krást věci obyčejným lidem?!

Dobře. Asi bych měla opodstatnit tyhle výlevy vzteku. Prostě... nedávno jsem odjela s tátou k babičce, zatímco bratr s mámou zůstali doma. Bratr normálně šel do školy, po škole chvíli jako obvykle byl s pár kamarádama před školou, položili si věci na lavičku a šli kousek od ní. Přičemž se na ní pořád dívali a kontrolovali si, jestli tam ty věci jsou. A jednou se takhle koukli a hle, věci zmizely.

Asi samy od sebe. Jasně. Prostě normálka, ne? Jdu si po ulici, vidím čtyři školní tašky dětí a ještě jejich bundy. Proč bych si je nevzala, že jo. Ležej tam jen tak asi proto, aby si je někdo moh vzít. Sakra. Je mi z toho špatně. Jak tohle může někdo udělat? Celkově už nechápu, jak někdo může vůbec něco ukrást, ale okrádat děti? Přijde vám to normální?

No, ono to už je pak tomu člověku asi jedno, jestli okrádá bohatýho podnikatele nebo malý dítě, který přijde o svojí tašku s učením. Tam určitě budou nějaký cenný věci, třeba sešit z českýho jazyka, nebo matematiky? Jsem fakt ráda, že patřím do národu, který má (asi) po celým světě pověst, že krade. Jako já to věděla, samozřejmě, ale až když se vás to dotkne osobně, tak vás to pořádně nasere.

Je to zvláštní, že ty lidi nejspíš nemají žádné svědomí. Říká se, že když člověk nemá co jíst a musí zabezpečit rodinu, tak už je mu v podstatě jedno, jak to udělá, pokud nemá jinou možnost. Jenže v tom případě by měl krást jídlo, ne? Jako samozřejmě, cenné věci se dají vyměnit za peníze a za peníze si koupíte jídlo, ale... když někdo ukradne jídlo, je to takový... nechci říkat pochopitelnější, ale pořád si můžete říkat, že jste ukradli něco, co vážně nutně potřebujete, i když to samozřejmě nikoho neomlouvá. Navíc spousta lidí už tady nekrade proto, že by musela, ale asi jen tak ze srandy, protože je to baví.

Hrozně mě fascinuje, že na západě prý dřív ani nezamykali domy, dokud tam nezačali jezdit lidé z východní části Evropy. A nejen někde na vesnicích, ale třeba i ve městech. A u nás je to úplně jinak. Jsme tak i vychovávaní, že prostě to, co není hlídáno nebo zamčeno je automaticky ukradeno. Kdybych si nechala někde na lavičce tašku a odešla na pět minut pryč, budu si celkem jistá, že tam ta taška nebude. Pokud to nenechám někde na vesnici, tam by to ještě mohlo zůstat, i když o tom už taky nejsem tak přesvědčená.

No nic. Tohle se asi nikdy nezmění. Ale bylo by fajn žít ve světě, kde by nikdo nic nekradl a mohli bysme si dávat menší pozor na své věci, aniž bychom na to doplatili. Nemyslíte? :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 31. prosince 2011 v 14:25 | Reagovat

Ono kdyby se dala hovna prodat, tak žádný takový problém není. Každý bychom žili za peníze z našich hoven, mohlo by se pracovat méně a z hoven by se zachytával sulfan a metan, plyny které se používají občas k vytápění, takže by se ušetřilo za topení, stát by měl více na splácení dluhu.
Jenže tenhle plán by stejně nevyšel, sice by bylo výhodné i pro přírodu, abychom žili z energie z hoven (koukněme se, jak to zvládají na poušti beduíni, to sbírají do obrovských hor a pak používají. pravda, ale tam jde o velbloudí a ty hoří určitě. :D), jenže státní dluh by zůstal stejný. Kalousek a spol by si z toho akorát přilepšili.

My měli spolužačku, která začala krást, pořádně nevíme proč, nicméně už k nám nechodí...

Ono někdo krást potřebuje, když se z toho stane závislost, tak jde jenom o ten adrenalin, mnohdy tací lidé hodí kradenou věc do skříně a nikdy se na ní nepodívají. a pokud jde o klenoty či peníze, tak je to jasné proč.

2 Ta Obyčejná Ta Obyčejná | Web | 31. prosince 2011 v 16:25 | Reagovat

Myslím, že to není tak horké :)

3 Amelie Amelie | Web | 12. ledna 2012 v 2:17 | Reagovat

Několikrát mi zloději vykradli auto, jednou mi ukradli kabelku, nedávno mamince peněženku v Lidlu..:-(

4 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 7:05 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

5 Michal Michal | 30. září 2012 v 16:49 | Reagovat

Za komunismu se rikalo ,, Kdo neokrada stat , okrada sebe a svoji rodinu . ,, Dnes za kapitalismu by se melo rikat ,, Kdo neokrada bohaty , okrada sebe a svoji rodinu . ,, Proste za systemu penez se krast asi musi ... Jinak to pro urcity jedince nejde ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama