Novoroční projevy a něco jako předsevzetí

1. ledna 2012 v 23:09 | Meggy |  Obvyklé zamyšlení
Tak ten letošní rok začal pěkně, no. První půlhodinu jsem strávila tím, že jsem brečela. A nebylo to štěstím. Když se nad tím teď zamýšlím, tak to asi bylo přehnané, jenže já si v tu chvíli nějak nemohla pomoct. Všechno to na mě dolehlo. Ale o tom nějak psát nechci.

To, co do obrazovky řekl ředitel České televize Dvořák jen pár okamžiků po půlnoci mě fakt znechutilo. Jako jo, asi nám popřál šťastný nový rok, jako si to přejeme všichni, ale na mě to působilo, jako kdyby nám jenom chtěl říct: "Přeju vám, abyste se celý rok hlavně koukali na Českou televizi." Nesnáším takovýhle ty propagace, co se cpou někam, kam to nepatří. A když už, tak ať tam aspoň nepřevyšujou nad podstatou věci.

Taky jsem si snad poprvé v životě poslechla celý novoroční projev Václava Klause. No, sice nám neřekl nic moc nového, ale tak od toho projevy nejsou. Celkově mě to moc nezaujalo, ale líbila se mi ta část, kde říkal něco jakože mezi námi je spousta pracovitých, pilných a nadaných lidí, o kterých se neví jen proto, že o nich média nepíší. A že bychom se měli snažit být jako oni, protože oni jsou zárukou naší budoucnosti.

Líbilo se mi to proto, že tam poukázal na to, že důležití jsou obyčejní lidé a né ti politikové, co se na nás zubí z různých plakátů. Nebo aspoň tak jsem to já pochopila.

No, dost už o projevech. Možná bych si měla dát nějaký přdsevzetí do nového roku. Hm, měla bych. Jenže mě nějak nenapadá, co bych si měla dávat za předsevzetí. Stejně se ty předsevzetí nikdy nesplní. Tak možná jen pár přání - chtěla bych si víc vážit toho, co je okolo mě. A chtěla bych, abych nikomu neubližovala, i když nezáměrně a nevědomky. Chtěla bych se odprostit od minulosti, protože nic už nebude takové jako kdysi, ale všechno může být takové jako nikdy.

Chtěla bych, abysme si všichni tenhle rok užili! Tak jdem na to! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bludickka bludickka | Web | 3. ledna 2012 v 6:38 | Reagovat

tyhlety proslovy mě nikdy moc nezajímaly :) nečekám, že by v nich někdo řekl něco, co by mě skutečně zaujalo. moje předsevzetí už z loňského roku (nevím už odkdy) - je snažit se být šťastnější..ale moc se mi to nedaří..

2 cincina cincina | Web | 6. ledna 2012 v 20:22 | Reagovat

Taky jsem se dívala na projev Klause a moc mě to nezaujalo teda. A s tím předsevzetím...já si nějaké vymyslím a pak na něj během roku stejně zapomenu :D...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama