Pololetní blázinec

13. ledna 2012 v 21:18 | Meggy |  Obvyklé zamyšlení
Upřímně jsem ráda, že tenhle týden ve škole už je u konce a teď mě čeká pouze víkend. Vlastně je dnešek první den od minulé neděle, kdy nemusím dělat nic do školy. Jak odlehčující. No, ono takové bylo i úterý, ale to se nepočítá vzhledem k tomu, že jsem ve škole byla asi do sedmi. Takže se neuvěřitelně těším na víkend!

Hm. To jsem si říkala ještě dneska ve škole. Jenže teď nějak nemám takovou radost z toho, že jsem doma a můžu se válet. Už teď se mi stýská (to je strašný slovo)... Nechci sem přesně psát po kom a já vlastně ani přesně nevím, co mi chybí. Respektive to vím, ale nejsem si tím jistá. Prostě... když jsem ve škole, je tam spoustu lidí, s kterýma se můžu bavit nebo můžu aspoň poslouchat to, co tam do nás hustěj a nemusím moc přemýšlet o různých souvislostech. A ani hodiny mi nevadí. Teda pokud jsme v naší třídě, protože mám okolo sebe lidi, který mám ráda. (Že by mě nějak zajímal tělocvik, popřípadě výtvarka, to se říct nedá.)

A tak jsem asi radši ve škole. Teda až na ty hodiny, kdy píšeme písemky. Jenže stejně se mi naštěstí nestalo, že bych psala za den víc jak dvě písemky. Asi to je taky trochu tím, že se snažím učit na všechno během roku a tak pak nemusím psát náhradní písemky a nechávat se přezkušovat, abych neměla horší známku. Pokud teda něco extrémně nezkazím, což je velmi pravděpodobné u biologie ( :D). Upřímně, snad nikdy jsem se nenechávala přezkušovat, abych měla lepší známku. Nevím proč. Asi proto, že mi to nikdy nikdo nenabízel. A taky proto, že jsem snad nikdy nebyla ve stavu, že by mi hrozilo něco horšího než dvojka. Nojo. Jsem šprt. Vždyť já vím.

Chtěla bych mít samý jedničky. Vlastně to bylo jedno z mých předsevzetí do novýho školního roku. Byla to taková reakce na to, že mi otec řekl v afektu, když byl naštvanej, že jsem jako nějaká holka u nich na škole, co měla přesně stejný známky jako já a pak začala kašlat na školu a teď propadá. V tu chvíli mě to fakt nasralo. Chápala jsem sice, že je na mě naštvanej, ale tohle jsem brala jako dost velkou urážku a prostě jsem si řekla, že mu dokážu, že jsem lepší než nějaká holka z jejich školy a že budu mít zase samý jedničky jako jsem měla naposledy v pololetí před dvěma lety. Jenže po té pětce z biologie jsem nějak neměla sílu učit se jak debil všechno do detailů a opravovat si donekonečna tu známku, dokud by mi to nehodilo průměr nižší než 1,5. Takže teď můžu maximálně tak doufat, že budu mít ve všech předmětech štěstí. A vlastně to tak dělám vždycky.

Je mi docela líto těch lidí, co na tu školu celej půlrok serou a pak přijde leden a oni mají denně dvě písemky a jedno zkoušení. Jenže říkám si, že v případech, kdy na to kašlou je to jejich problém. A možná i dobře jim tak. Ha ha. Né dobře, soucítím s nima. Taky jsem loni nechávala tu biologii na poslední možný termín a málem se mi to vymstilo komisionálníma zkouškama.

Každopádně jsem ráda, že už je ten leden za námi. Teď už jen napsat seminárku na bichem, naučit se pořádně na test z chemie a konečně budu mít pokoj! Teda aspoň si to říkám. Protože nijak moc nedoufám v to, že by ty testy někdy přestaly. Přijde mi, že je jich pořád stejně hodně a teď jen o něco trochu víc.

Tak Vám všem, kdo ještě něco budete psát přeju pevný nervy. A přežijte i tohle divný počasí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Týnka Ch. Týnka Ch. | Web | 13. ledna 2012 v 22:34 | Reagovat

To máš pravdu... Doslova POLOLETNÍ BLÁZINEC

2 Ta, co zatím nemá vymyšlenou přezdívku Ta, co zatím nemá vymyšlenou přezdívku | Web | 15. ledna 2012 v 0:27 | Reagovat

Já mám taky celkem ten pocit, že jakmile končí pololetí, je to konec všem testům aspoň na chvíli(hahaaaaa kéž by)...
Na tom pololetí spíš jde o to, že je to jakoby taková očista, že můžeš začít "s čistym štítem", jak v známkách, tak i v životě. Takhle to aspoň vidim já, i když vim, že ten život bude furt stejnej a že ty známky taky. No co...

3 JiHei in Natura - Fotografie JiHei in Natura - Fotografie | Web | 15. ledna 2012 v 12:23 | Reagovat

Zajímavý blog...:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama