The Social Network (skvělej film)

29. ledna 2012 v 21:59 | Meggy |  To musíte znát!
Už když jsem viděla to téma týdne, tak jsem si říkala, že ten film prostě musím dokoukat. Kus jsem viděla na filmovým festivalu v prosinci, ale jaksi bohužel jenom kus, protože se to nějak nestihlo dokoukat celý. A musím uznat, že mě to fakt zaujalo. Vlastně je to jeden z mála filmů, které si z prosince fakt pamatuju.

Ani nevím, co všechno v tom filmu pravda byla a co ne. Inspiraci ale měl v založení Facebooku a právních sporech, které následovaly. I když kdo ví jak to bylo. Snažím se to nebrat moc vážně. Prostě je to film, takže to beru jakože je to smyšlený. A jako film je to fakt hustý.

Děj spočívá v tom, že si génius přes počítače Mark Zuckerberg usmyslí zpracovat svojí myšlenku v podobě internetové stránky. Brzy se z ní stane globální sociální síť. Do hry jde společně se svým nejlepším přítelem Eduardem Saverinem, který investuje jistou částku peněz. Postupem času ho však podrazí se Seanem Parkerem. Tak takhle je to zkrácený.

Ten děj vlastně sám o sobě není tak působivý. Teda já jsem to zas až tak nevnímala. A je to jedno, protože v tom filmu je tolik působivých věcí, že... Častokrát mě děsně fascinovaly scény, například, když přítelkyně Eduarda Saverina hodila zapálenou šálu do koše, který postavila na postel a Eduard pak musel hasit oheň, zatímco se přes telefon dohadoval s Markem. A některé hlášky jsou taky nezapomenutelné.

Eduard na Seana Parkera: "Jsem rád ve tvé společnosti. Vedle tebe vypadám jako drsňák."
A pak samozřejmě ta věta na konci, kterou řekla jedna ženská Marku Zuckerbergovi: "Vy nejste kretén, Marku. Jen se ho úporně snažíte ze sebe udělat."

Líbilo se mi to, jak se tam ukázalo spoustu situací z doopravdových vztahu. Jo, bylo to sice o sociální síti, ale vlastně tam ani nešlo tak o to, co se dělo na Facebooku. Šlo o to, jak člověk může lehce zradit přítele, když vidí něco nového, něco lákavějšího. Bylo tam vidět, jak člověk nemá ve velkých věcech věřit někomu, koho pořádně nezná. A to, jak jste bezmocný, když se váš nejlepší přítel začne chovat jako ta největší svině.

Abych pravdu řekla, tak Mark Zuckerberg mi v tom filmu moc sympatický nebyl. Nejen, že se pořád tvářil jako idiot, ale hlavně se choval jako svině. Podrazit kamaráda, kterej se s váma kamarádil i před tím, než jste se stali slavný, kvůli těm, co vás chtěj jenom díky tý slávě, je prasárna. A jo, od začátku jsem stejně fandila Eduardovi, už jenom proto, že ten chlap je strašně sexy a i sympatickej. Ale to bych sem asi psát neměla, nehodí se to sem.

No nic. Vím, že tohle není recenze. Nějak recenze neumím psát. Ale ten film určitě stojí za shlédnutí. Tak napište, jak se vám líbil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dawn Dawn | Web | 29. ledna 2012 v 22:05 | Reagovat

Ty že neumíš psát recenze? No to by jsi měla vidět ty moje (radši ne :D). Film The Social Network jsem neviděla, ale kámoška ho má na DVD, tak se na něj určitě mrknu... ;)

2 Satine Satine | Web | 30. ledna 2012 v 5:48 | Reagovat

To bych si mohla stáhnout, nezní to špatně. :D

3 Š Š | Web | 30. ledna 2012 v 7:12 | Reagovat

na mne moc nezapůsobil, ani mne nebavil, když jsem si o tak před půlrokem či rokem stýhla :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama