Vlastík Plamínek a další umělci

16. ledna 2012 v 20:22 | Meggy |  Obvyklé zamyšlení
V dnešní době se na mnoha televizních stanicích začaly vyskytovat pořady, jejichž tématikou bývají různé typy věštění. Nevím, jestli to tam dávají proto, že už jenom nemají nic lepšího, co by tam dali, ale přijde mi to smutný. Osobně na tyhle věci nevěřím, takže by mě asi ani nenapadlo tam vážně volat a na něco se ptát, pokud bych teda neměla pár stovek kreditu navíc a nechtěla si udělat z nějakého toho "věštce" srandu. Je sice pravda, že tyto pořady často bývají důvodem, proč se svými vrstevníky směju, protože stupiditou některých lidí vystupujících v nich se prostě nejde nebavit.

Vyvstává tady však otázka, kdo je víc hloupý. Jestli člověk, který ze sebe dělá blbce před celým národem (respektive před tou částí, co se na takovýhle kraviny kouká, což je stejně špatný, přestože si nemyslím, že by těch lidí bylo tolik), nebo ten, kdo mu na to naletí a je vážně ochoten zaplatit tolik peněz s tím, že doopravdy věří v pravdivost předpovězené budoucnosti.

Tohle mi vždycky bylo záhadou. Jaktože se vůbec může najít někdo, kdo tomu bude věřit. Jasně spousta lidí tam volá jen tak ze srandy jako ten člověk, co chtěl vyložit sen a říkal: "Mně se zdálo, že jste hrozná píča". To je snad na youtube profláklý tak, že to musí znát každý, ale stejně pro jistotu dávám odkaz. Tohle je k smíchu, ale na druhou stranu, je dost smutný, že pak jsou i lidi, co tomu věří.

A ano, opravdu se divím! Jsem ochotná připustit, že existují nějací solidní věštci, kteří možná něco málo předpovědí, ale mezi ty rozhodně nepatří ti, co se předvádějí v televizi. Když bych někam volala a žádala o radu, rozhodně bych si nepředstavovala, že odpověď bude znít takto:

"Takže já tady vidím skutečně, že vaši lásku tady vidím ve vaší blízkosti, takže skutečně ano, takže nemusíte nic hledat, vaše láska je přímo vedle vás a užijte si toho." Když potom ještě dodá: "Jsem rád za tento odlehčující dotaz."

No, tak zaprvé, ten člověk mi skoro nic neřekl. Maximálně jsem tak třikrát slyšela slovo takže a že by mi něco poradil... A zadruhý, nikdy by neměl říkat, že to byl odlehčující dotaz, protože jakkoli by byl problém volajícího banální, Vlastík by ho ve své pozici rozhodně neměl zmenšovat. Jenže k tomu nepotřebuju být věštec, abych to věděla, to je jedna ze základních věcí, co by měli vědět lidé, kteří se snaží někomu radit. Myslím, že ta odpověď "Co to kouříte za sračky?" z parodie Hitler volá věštce je dost výstižná.

Přece jen jsem se snažila přijít na to, jaký mají tyto věštby pozitivum. Jestli jste si všimli, většinou se předpovídají ty dobré věci. Nikdo vám neřekne: "Jo, tak zejtra od vás odejde manžel a pozítří vás na silnici přejede autobus." Takže tohle je ten účel. Oni vám řeknou to, co chcete slyšet, vy tomu začnete věřit a pak se to stane, protože víra dělá divy. Ale není to trochu drahá víra, za stovky korun?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sever-rat Sever-rat | E-mail | Web | 16. ledna 2012 v 20:46 | Reagovat

Lidi jsou blbci...Jinak je nazvat neumím.. Všichni si stále stěžují, jak nemají peníze a přitom utrácejí za takové blbosti..
Koukal jsem na to jen parkrát, ale jen kvůli tomu, že v noci nic jiného nedávali a také proto, že jsem se chtěl zasmát..

2 Ta, co zatím nemá vymyšlenou přezdívku Ta, co zatím nemá vymyšlenou přezdívku | Web | 16. ledna 2012 v 21:03 | Reagovat

[1]: Asi tak. Pro zasmání je to občas dobrý. Je to hnusný takhle vydělávat na hloupejch lidech, který tam fakt volaj s vážnym úmyslem a myslej si, že se dozvěděj pravdu. Jenže je zas fakt, že když je ten člověk fakt zoufalej, má třeba těžce nemocnýho nějakýho blízkýho člověka, tak je možná uklidňující slyšet od nějakýho takovýho věštce, že se určitě uzdraví a že bude v pořádku, i když v podvědomí třeba ví, že ten věštec to nemůže jistě vědet. I když co my víme...

3 Ycdmdj Ycdmdj | 16. ledna 2012 v 21:18 | Reagovat

To už radši teleshopping. Tam je to aspoň trochu do života.

[1]: Souhlasím že to jsou šejdíři, co zneužívají lidské důvěry. Nevím, ale jestli je to vůbec k smíchu. Když to ale takhle někdo sestřihá tak ano.

4 K. K. | Web | 17. ledna 2012 v 18:43 | Reagovat

Občas se na to v pozdních nočních hodinách podívám. Je to mnohem lepší než americký sitcomy, ty většinou končej happyendem. Ale tyhle, ehh jak to nazvat, kecy z karet, jsou občas docela tragický. Jednou jsem se na to dívala a chudince tý tlustý blondýnce tam vůbec nikdo nezavolal. Asi nepůsobila dost důvěryhodně a nikomu nestála za těch pár(set) stovek :D A souhlasim s [3]: zlatej Horst Fuchs :)

5 Satine Satine | Web | 17. ledna 2012 v 19:25 | Reagovat

Občas, když u někoho třeba spím a nemáme v noci co dělat, tak v televizi narazíme na tyto "věštce". Musíme se tomu vždycky šíleně smát, jak tam pořád omílají to samé dokola a něktěří lidé jim to ještě žerou. Vlastík je však vyjímka, toho musí milovat celý národ!:D Jeho bubnování je prostě klasika - zajímalo by mě, co ten člověk fetuje, či jestli je nějak psychicky narušený :D.
A Requiem for a dream jsem viděla, moc se mi to líbilo. Ale později mě víc z filmů o drogách uchvátil Trainspotting. :D

6 bludickka bludickka | Web | 19. ledna 2012 v 6:46 | Reagovat

Věřím na ledacos :) Takovej pořad jsem  viděla kdysi a bylo to vážně nicneříkající.Kdysi jsem byla u jedný kartářky, ale moc mi to nepřineslo :)

7 Someone Invisible Someone Invisible | Web | 25. ledna 2012 v 13:46 | Reagovat

Vlastík Plamínek :D Borec největší :D Hitler volá věštce. U toho jsem se jako snad u jediné parodie zasmála :D Nebo Jolanda je taky něco. :)Víra dělá divy, to máš recht... Proto radši nikdy nechci vyložit budoucnost (snad jedině takovejma těma debilníma testama od spolužaček, kde mi vyjde, že budu bydlet pod mostem, mít 250 dětí, jezdit v papa mobilu a vydělávat 100 000 000...), když třeba pár takovejch, co to "uměj" znám...:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama